5 tys. kary dla kierowcy ciężarówki za brak wypisu z licencji

Ciężarówka SENT

Ciężarówka przewoziła 28 tys. litrów cieczy ropopochodnej i nie była zgłoszona do SENT.

 

W dniu 24 stycznia 2019 r. funkcjonariusze KAS zatrzymali do kontroli, na opolskim odcinku autostrady A4, samochód ciężarowy. Na naczepie pojazdu znajdowało się 28 pojemników typu mauser, każdy o pojemności 1000 litrów, zawierających ropopochodną ciecz koloru żółtego o zapachu oleju napędowego. Zgodnie z dokumentami towar miał jechać z Niemiec do Bułgarii, transport towaru nie został zgłoszony w systemie monitorowania drogowego towarów SENT.

Nielegalny transport paliwa

Kierowca pojazdu, mieszkaniec woj. łódzkiego, nie okazał do kontroli wypisu z licencji na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł. Funkcjonariusze pobrali próbki cieczy do badania, naczepa wraz z towarem została zabezpieczona do dalszego postępowania.

Za próbę nielegalnego wprowadzenia do obrotu oleju napędowego, organizatorom procederu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Oprócz tego w stosunku do przewoźnika będzie wszczęte postępowanie administracyjne w związku z naruszeniem przepisów ustawy o monitorowaniu drogowego przewozu towarów.

fot. KAS

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL