Okradzione ciężarówki na parkingach

Okradzione ciężarówki na parkingach

W nocy ze środy na czwartek w okolicy Kassel doszło do serii kradzieży z zaparkowanych ciężarówek.

W nocy ze środy na czwartek na parkingach przy drodze A7 I A44 nieznani sprawcy włamywali się do ciężarówek rozcinając plandeki naczep. Udało i się uciec z nieznaczną ilością towaru.

Pracownik stacji benzynowej w Wolfhagen-Niederelsungen wezwał policję, w środę rano o około 3:30, gdyż kierowca ciężarówki właśnie spostrzegł, przeciętą plandekę w swoim zestawie. Z ciężarówki skradziono kilka kartonów. Sprawcy prawdopodobnie odjechali furgonetką.

Nocne kradzieże z ciężarówek

Również na parkingu na autostradzie A7 złodzieje okradli 4 samochody ciężarowe. Jeden z kierowców ciężarówek zauważył uszkodzenia plandeki, ponieważ nie spał i chciał kontynuować swoją podróż. Przy okazji spojrzał na pozostałe ciężarówki i zauważył trzy kolejne pocięte plandeki. Na szczęście w tych przypadkach sprawcy nie dali rady ukraść niczego. Nie wiadomo, czy sprawcami kradzieży jest jedna grupa czy złodzieje nie działają w porozumieniu. Policja nie ujęła złodziei.


W nocy ze środy na czwartek wzdłuż drogi A7, na dwóch parkingach w kierunku Hanoweru, uszkodzono łącznie 18 naczep samochodów ciężarowych. Dziewięć pojazdów zostało uszkodzonych na parkingach Hasselhöhe (Seevetal) i Garlstorfer Wald (Garlstorf). We wszystkich przypadkach sprawcy rozcinają plandekę boczną, aby móc najpierw zorientować się co jest we wnętrzu naczep. Następnie otwierają tylne drzwi i przeładowują zawartość. Czas kradzieży, na parkingu Hassel, miał miejsce od 17 w środę do 2 rano w czwartek. Na parkingu Garlstorfer od 19 do 4 rano.

Przeczytaj też:
Mercedes Actros w barwach Tony M Rees

Tony M Rees to brytyjski przewoźnik, który potrafi zaskoczyć desing swoich ciężarówek.

Złapano grupę przestępców kradnących ładunki z ciężarówek na katalońskich autostradach (video)

Agenci policji Generalitat - Mossos d'Esquadra aresztowali grupę, która działała na katalońskich autostradach i specjalizowała się w kradzieży ładunków ciężarowych zaparkowanych na parkingach przy autostradzie AP-7.

 

Jak zrobiono pływający holownik z ciężarówki Scania

Okazuje się, że holownik można zbudować wykorzystując kabinę ciężarówki.

 

Siedemdziesiąt ton po Hiszpanii. Transporty ciężarówką XXL

Firma, która pracuje dla największych hiszpańskich łańcuchów dostaw w branży spożywczej, zaczęła eksperymentalnie testować długą chłodnię.

 

Polskie ciężarówki z pomocą dla Watykanu

Dwie ciężarówki z transportem medycznym dotarły wczoraj do Włoch.

 

Kradzieże towarów z ciężarówek nawet na strzeżonych parkingach

Przebiegłość złodziei nie zna granic. Nie zniechęcają ich nawet strzeżone monitorowane parkingi.

 

Niemcy liberalizują zakazy dla kierowców długich ciężarówek. Sieć tras znacznie się poszerzyła

Cyfrowa mapa przeglądowa jest teraz dostępna na stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Transportu (BMVI), która zawiera informacje o sieci dróg dopuszczonych do użytku z długimi zestawami ciężarowymi 17,80 i 25,25 m. W czwartek ogłosiło to BMVI.

 

Mała ciężarówka zasilana ogniwami paliwowymi ma duży zasięg i krótki czas tankowania

Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation (MFTBC) ogłosiło, że planuje rozpocząć seryjną produkcję ciężarówek z ogniwami paliwowymi pod koniec 2020 roku.

 

Most zawalił się pod ciężarówką

Samochód ciężarowy zawisł nad rwącą rzeką.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL