„Bulli Summer Festival”

„Bulli Summer Festival”

Huczne obchody 70 - lecia Volkswagena T1

 

Tęsknota za wolnością, zabawa i radość z jazdy. Z okazji 70. lat modelu T w Wolfsburgu, w parku Allerpark, oddalonym niecałe półtora kilometra od samego Autostadt, w terminie od 3 do 6 sierpnia odbył się Bulli Summer Festival. Tereny parku przeistoczyły się w ogromną strefę festiwalową i raj dla miłośników i posiadaczy modeli T. Organizatorzy zadbali o moc atrakcji, nie zabrakło koncertów, strefy rekreacyjnej, kampingowej, wspólnego grillowania, zabawy, ekspozycji samochodów i ogromnego konwoju kończącego festiwal. Parada z Wolfsburga do fabryki w Hanowerze odbyła się 6 sierpnia i wzieło w niej udział 350 legendarnych modeli Bulli. Przed bramami zakładu w Stöcken odbyła się wielka plenerowa impreza z udziałem gości z całego świata. Wyśmienitą zabawę zapewniły hanowerska grupa popowa Marquess, wokalistka Jea oraz zespół DJ-ów Adaptiv. Marka Volkswagen Samochody Użytkowe wspierała wydarzenie jako główny sponsor.

Członkowie zarządu i rady zakładowej, gwiazdy telewizji i kina, a także nadburmistrz Hanoweru – stolicy landu Dolna Saksonia – Stefan Schostok znaleźli się wśród świętujących i wzieli udział w paradzie Bulli. Konwój historycznych aut miał nawiązywać do wydarzenia z 1956 roku, kiedy produkcję tego modelu przeniesiono do Hanoweru, stolicy kraju związkowego, gdzie Volkswagen Transporter jest produkowany do dzisiaj.

W przejeździe do Hanoweru wziął również udział dr Eckhard Scholz – Prezes Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe; pojedzie swoim własnym T1 rocznik 1965 z silnikiem o mocy 44 KM w kolorze białym.

- Przejazd w gronie tak wielu dumnych posiadaczy Bulli do fabryki w Hanowerze, żeby wspólnie świętować zakończenie festiwalu „Bulli Summer” będzie wielkim przeżyciem. Nie mamy wątpliwości, że Bulli to coś więcej niż samochód. To obiekty kolekcjonerskie wyznaczające styl życia swoich właścicieli – i dotyczy to wszystkich generacji tego modelu. Ten styl życia, w którym tak ceni się wolność, będzie można poczuć także podczas imprezy zamykającej festiwal” – powiedział Scholz.

Bertina Murkovic, zastępczyni przewodniczącego Rady Zakładowej Volkswagen Samochody Użytkowe, także wzieła udział w tym niezwykłym święcie mówiąc: - Ogromnie się cieszymy na wielki finał festiwalu przed bramami fabryki, w którym wezmą udział miłośnicy Bulli i wielu naszych pracowników. To właśnie oni wszyscy sprawili, że ten samochód stał się tym, czym jest dzisiaj: autem kultowym i to już w szóstym pokoleniu.

70 lecie Volkswagena T1 świętowali także fani z Polski. Na festiwal wybrała się grupa ponad 70 osób w 27 samochodach z rodziny T. 15 uczestników festiwalu otrzymało zaproszenie na Bulli Summer Festival wygrywając organizowany przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe konkurs na Facebook-u. Zwyciężyły najciekawsze i najbardziej wyjątkowe historie właścicieli z ich modelem T. Pozostałe załogi to wierni fani marki, użytkownicy klasycznych Transporterów, regularni bywalcy zlotów. Wszystkie załogi stworzyły wspólnie „Team Poland” i reprezentowały Polskę w Wolfsburgu. Członków teamu, wspierał polski importer marki Volkswagen Samochody Użytkowe, który przygotował na terenie campingu dedykowaną strefę dla uczestników.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL