Inteligentne opony Continental iTyre

Inteligentne opony Continental iTyre

Continental uzupełnia gamę opon do pojazdów ciężarowych o inteligentne opony iTyre z fabrycznie zainstalowanymi czujnikami ContiPressureCheck do natychmiastowego pomiaru poziomu ciśnienia i temperatury w oponie.

Continental wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne i realizując oczekiwania branży transportowej, opracował nową oponę premium – iTyre. Nowość z zainstalowanymi fabrycznie czujnikami ContiPressureCheck do pomiaru ciśnienia i temperatury w oponach, pozwoli operatorom flot utrzymywać wysoki poziom bezpieczeństwa i optymalizować koszty użytkowania opon. Obecnie iTyre są dostępne w 22 popularnych rozmiarach.

Zebrane ze wszystkich opon dane, dzięki czujnikom umieszczonym w iTyre, są na bieżąco przesyłane do centralnego odbiornika, który przetwarza informacje, a następnie zapisuje sygnały wysyłane przez czujniki i przesyła je dalej. Informacje, które kierowca może odczytać na wyświetlaczu deski rozdzielczej w kabinie samochodu, pozwalają mu w czasie rzeczywistym w pełni kontrolować stan ogumienia na wszystkich osiach.

System ContiPressureCheck wykorzystany w oponach iTyre jest kompatybilny z różnymi systemami telematycznymi, dzięki czemu dane pomiaru ciśnienia i temperatury są przesyłane do urządzeń zewnętrznych. W ten sposób operator floty ma natychmiastowy dostęp do przejrzystych informacji i może sprawniej zarządzać ogumieniem.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje