Nowy Fiat Fiorino - dostawczak do miasta

Nowy Fiat Fiorino - dostawczak do miasta

W kwietniu br. w salonach Fiat Professional we Włoszech będzie miała miejsce premiera handlowa nowego Fiata Fiorino.

. W Polsce model ten będzie dostępny już w maju br., ale zamówienia na ten samochód można składać już od tego tygodnia kwietnia.

Po osiągnięciu liczby ponad 370 000 sprzedanych egzemplarzy, odnowiono Fiata Fiorino. Jest on dostępny w dwóch konfiguracjach: Cargo oraz Kombi, w trzech wersjach wyposażenia: Base, SX i Adventure oraz z trzema jednostkami napędowymi: benzyna, Natural Power i Diesel (dostępny także na zamówienie w nowej wersji EcoJet). Nowy Fiorino powiela projekt został stworzony do jazdy po mieście, ma kompaktowe rozmiary, sprawnie porusza się w ruchu i jest łatwy w parkowaniu, zapewniając przy tym pojemność ładunkową do 2,8 m3 oraz ładowność do 660 kg. 

Odnowiono całkowicie przedni zderzak, wyraźnie nawiązując do wzornictwa gamy Fiat Professional. Zupełnie nowe są kołpaki kół 15" oraz oksydowane aluminiowe felgi w rozmiarze 15" o wzorze diamentu. Nowy Fiorino gwarantuje doskonałe wykorzystanie przedziału ładunkowego o regularnym, kubicznym kształcie, do którego zapewniają dostęp szerokie drzwi tylne otwierające się do kąta 180° i charakteryzujące się ergonomicznymi, pionowymi klamkami. Można również zamówić składany i chowany w podłogę fotel pasażera (do wykorzystania, jako stolik) lub całkowicie go złożyć, co pozwala na transportowanie przedmiotów o długości 2,5 metra.

Kabina pasażerska została odnowiona i poprzez wprowadzenie nowych elementów. Przeprojektowana kierownica może posiadać przyciski do obsługi radia i być pokryta skórą, podobnie jak gałka i osłona dźwigni zmiany biegów. Zestaw wskaźników prezentuje nową grafikę ze stałym podświetleniem, aby zapewnić lepszą ich widoczność. W desce rozdzielczej został wbudowany nowy schowek, a materiały wewnętrzne wnętrza zostało całkowicie zmienione. Nowy jest również system multimedialny z radiem z 5-calowym, kolorowym ekranem dotykowym, dostępnym z systemem nawigacji satelitarnej, wyposażony w każdej wersji w Bluetooth, wejścia USB i AUX oraz odtwarzacz MP3.

Silniki 
Dostępne są dwa turbodoładowane silniki Desla 1.3 MultiJet 2 o mocy 80 i 95 KM, jeden benzynowy o pojemności 1.4 i mocy 77 KM oraz 1.4 Natural Power CNG o mocy 70 KM z podwójnym zasilaniem (benzyna/metan). Jak zapewnia producent, obydwie jednostki zasilane olejem napędowym charakteryzuje duża elastyczność, doskonałe osiągi i niskie koszty obsługi, zarówno pod względem spalania, jak i utrzymania. Wraz z Nowym Fiorino debiutuje wersja EcoJet, która umożliwia oszczędzanie paliwa dzięki systemowi Start&Stop, „inteligentnemu" alternatorowi i pompie oleju o zmiennej pojemności. Zestawiony ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Comfort-Matic, pozwala osiągnąć zużycie paliwa na poziomie 3,8 litra na 100 km w cyklu mieszanym, przy emisji spalin 100g CO2 na kilometr, co stanowi oszczędność nawet do 14% w stosunku do wersji bez EcoJet z manualną skrzynią biegów. Nowy Fiorino posiada wszystkie systemy bezpieczeństwa montowane w poprzednim modelu: ABS z EBD, ESC z ASR, HBA, system Hill Holder, czujniki parkowania oraz poduszki powietrzne przednie i boczne.

Nowy Fiorino Adventure.
Dla tych, którzy stawiają czoła wymagającym trasom, ale również po prostu po to, aby nie obawiać się zimowych warunków na drodze, Nowy Fiorino dostępny jest w wersji wyposażenia Adventure z systemem Traction+, kołami 15" ze specjalnymi oponami M+S, podwyższonym zawieszeniem, poszerzonymi osłonami bocznymi oraz zderzakiem przednim z płytą osłonową silnika. Elementem wyróżniającym Nowego Fiorino Adventure jest system elektronicznej blokady mechanizmu różnicowego Traction+, urządzenia, które ułatwia jazdę w sytuacji zmniejszonej przyczepności kół.

Nowy Fiorino jest nie tylko idealnym samochodem dla tych, którzy potrzebują dużej przestrzeni ładunkowej i sprawnego poruszania się po mieście, ale jest także modelem, który uzupełnia gamę Fiat Professional pozwalając spełnić najróżniejsze wymagania każdego Profesjonalisty.

4trucks.pl / Fiat Professional

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL