MAN TGE Next Level

Nowy MAN TGE kolejne informacje

MAN TGE Next Level już w pierwszej połowie 2024 roku.

Samochód dostawczy MAN TGE przechodzi kompleksową modernizację. W jej wyniku model TGE Next Level (kolejny poziom) otrzymał zdecydowanie największy pakiet innowacji technicznych w swojej wciąż młodej historii.
Główny nacisk położono na nową deskę rozdzielczą, z cyfrowym wyświetlaczem i wskaźnikami. W nowym wnętrzu uwagę zwraca duży wyświetlacz, umożliwiający sterowanie funkcjami pojazdu oraz system informacyjno-rozrywkowy MAN Media Van. MAN Media Van składa się z 10,4-calowego wyświetlacza ze standardowymi funkcjami DAB+, MAN Connect, App Connect i MAN SmartLink zapewniającymi integrację ze smartfonami. Kolejne aktualizacje obejmą MAN Media Van Navigation i MAN Media Van Navigation Business, które oprócz nawigacji oferować będą także do-dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie głosem, radio internetowe, strumieniowe przesyłanie multimediów i integracja z asystentem Alexa. Wersja Business zostanie także wyposażona w ekran o przekątnej 12,9 cala.

Inne nowości obejmują przeprojektowaną ergonomiczną kierownicę wielofunkcyjną z dźwignią zmiany biegów zintegrowaną w kolumnie kierownicy (dla automatycznych skrzyń biegów), elektroniczny hamulec postojowy i funkcję Keyless Go. Te nowe elementy sprawią, że codzienna praca kierowcy pojazdów TGE stanie się bardziej wydajna, a życie przyjemniejsze. Pomogą w tym także uchwyty na kubki, schowki i skrytka na telefon komórkowy z funkcją ładowania indukcyjnego.
Nawet w obecnym modelu TGE właściwości jezdne, jakość wykonania i wy-gląd dorównują samochodom osobowym. Nowe miejsce pracy kierowcy w kabinie pojazdu dostawczego MAN potwierdza konsekwentne podążanie tą ścieżką. - Wraz ze zmianą modelu w przyszłym roku pięknie zagra zarówno to co pod maską, jak i to co w kabinie. I będzie naprawdę głośno. Nie chcemy jeszcze ujawniać wszystkich szczegółów dotyczących MAN TGE Next Level, ale nasi klienci mogą oczekiwać vana, który stanie się kolejnym kamieniem milowym pod względem bezpieczeństwa i komfortu – podsumowuje Martin Imhoff, dyrektor ds. marketingu produktu VAN w MAN Truck & Bus.

MAN TGE Next Level otrzyma również nową generację jednostek sterujących, czujników i kamer. Zasadniczą modernizację przejdzie również architektura E/E. Umożliwi to dalszy pomyślny rozwój w dziedzinie systemów wspomagających i systemów bezpieczeństwa: w MAN TGE Next Level dostępne będą zupełnie nowe systemy wspomagające, a także dodatkowo udoskonalone dotychczas istniejące systemy. Dzięki tym innowacjom samochód dostawczy MAN zwiększy bezpieczeństwo zarówno swoich pasażerów, jak i innych użytkowników dróg, bo w wyposażeniu standardowym po raz pierwszy znajdą się takie systemy wspomagające, jak m.in.: informacja o znakach drogowych, aktywny system utrzymania pasa ruchu, wykrywanie zmęczenia kierowcy i system wspomagania parkowania.

Pierwsze modele MAN TGE Next Level zjadą z linii produkcyjnej w maju 2024 r.

 

 

Przeczytaj też:
E-Ducato, E-Doblò i E-Scudo - ruszyły zamówienia na elektryczne dostawczaki Wersja elektryczna E-Ducato jest wyposażona w nowy akumulator o pojemności 110 kWh zapewnia zasięg wynoszący do 420 km (N2) lub do 370 km (N1) w cyklu WLTP.
Elektryczne Gitary i Volkswagen ID. Buzz Kultowy zespół Elektryczne Gitary przygotował nową wersję swojego przeboju "Włosy" (Noś długie włosy jak my), w której zachęca do jazdy samochodami elektrycznymi. W roli głównej zobaczymy dwa pięknie pomalowane Volkswageny ID.Buzz.
Nowy Volkswagen Crafter - pierwsze informacje Jest produkowany wyłącznie w Polsce, w fabryce Volkswagen Poznań we Wrześni Volkswagen Crafter - to jeden z najnowocześniejszych pojazdów dostawczych w swoim segmencie.
Nowy MAN eTruck - rozpoczęcie sprzedaży MAN Truck & Bus rozpoczyna zbieranie zamówień na elektryczną ciężarówkę MAN eTruck.
VW Crafter o numerze 500 000 W zakładzie we Wrześni produkowane są modele dwóch marek: Volkswagen Crafter i MAN TGE, w tym również ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE.
MAN Trucknology Festival - 220 ciężarówek i 7000 gości Dawniej MAN Trucknology Days obecnie MAN Trucknology Festival to impreza dla transportowców, którzy interesują się nowościami branży pojazdów ciężkich.
MAN Truck & Bus szuka najładniejszej ciężarówki MAN Truck & Bus zorganizował konkurs MAN Truck Champions 2023, aby nagrodzić najładniejszą ciężarówkę.
Nowa hala zakładu MAN Truck w Niepołomicach już gotowa Zaledwie po 16 miesiącach od wmurowania kamienia węgielnego firma MAN Trucks z powodzeniem zakończyła rozbudowę swojego zakładu w Niepołomicach.
RIO i Webfleet wspólnie dla ciężarówek MAN, Scania i dostawczych Volkswagenów Bridgestone Mobility Solutions, jednostka biznesowa Bridgestone, ogłosiła partnerstwo z RIO, dostawcą usług cyfrowych, będącym częścią TRATON SE i siostrą marek pojazdów użytkowych MAN, Scania i Volkswagen Truck & Bus.