Z Ukrainy ewakuowano kolekcję zabytkowych samochodów

Old Cars Gallery Ukraina

Pod koniec 2021 r. w miejscowości Dnipro otwarto nowe muzeum samochodów retro, Old Cars Gallery. Teraz zaszła konieczność ewakuacji muzeum.

 

Ze względu na trwającą wojnę i groźbie grabieży ze strony Rosji zdecydowano o ewakuacji muzeum motoryzacji. Dnipro leży w południo-wschodniej części Ukrainy niebezpiecznie blisko działań wojennych.

Kolekcja bezcennych samochodów, która obecnie liczy 21 egzemplarzy, jest wyjątkowa i różni sie od innych placówek tego typu na Ukrainie. Old Cars Gallery zgromadziło prawdziwe perełki europejskiej i amerykańskiej klasyki motoryzacji z lat 20., 30., 50. i 60. Wystawę otwiera Chrysler Imperial Eight CQ 1933, są też dwa Packard'y Eight Model 238 1925 i Standart Eight Model 633 1928. Samochody są w idealnym stanie. Co ważne zabytkowe pojazdy są doskonałym studium wiedzy o brytyjskiej, niemieckiej czy innych konstrukcjach samochodów.

Niedawno cała ta kolekcja samochodów z muzeum została ewakuowana. Jak zapowiadają właściciele, pojazdy mają powrócić po zwycięstwie Ukrainy, gdy będzie już bezpiecznie.

Info: autoconsulting.com.ua

Przeczytaj też:
Z Ukrainy do Polski z Polski do Ukrainy...

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie do Polski wjechało ponad 140 tys. samochodów osobowych – podała Straż Graniczna.

Kolejne samochody MAN TGE w służbie Policji

Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu otrzymali do swoje dyspozycji 7 nowych furgonów MAN TGE.

Niedozwolone praktyki sprzedawców samochodów pod lupą UOKiK

Zgodnie z polskimi i unijnymi przepisami sprzedawcy nowych samochodów nie powinni wymagać od nabywców dokonywania przeglądów technicznych wyłącznie w autoryzowanych stacjach obsługi pod groźbą utraty gwarancji.

Volkswagen Caddy z milionem kilometrów

Wyprodukowany w 2007 roku w zakładach Volkswagen Poznań Volkswagen Caddy, po przejechaniu miliona kilometrów i pracy od początku w tej samej firmie, przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zastąpił go produkowany również w Poznaniu Caddy 5.

Mercedes-Benz - nowa klasa T

Nową klasą T Mercedes-Benz wprowadza komfort segmentu premium do segmentu prywatnych małych vanów, jednocześnie otwierając drogę do świata marki z gwiazdą wszystkim, którzy potrzebują dużo miejsca.

Samochody dostawcze w transporcie międzynarodowym - zostało tylko 30 dni

Wśród najważniejszych zasad, które muszą spełniać przewoźnicy międzynarodowi, jeżdżący tzw. busami, jest posiadanie zdolności finansowej.

Skradzione na Ukrainie samochody są teraz na Białorusi

Ukraińcy rozpoznają swoje samochody, które rosyjscy żołnierze wywieźli na Białoruś.

Poznań Motor Show 2022 - będzie bardziej elektromobilnie

To już w ten weekend 7-10 kwietnia br. odbędzie się prawdziwe święto dla fanów motoryzacji. Poznań Motor Show to najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie ŚrodkowoWschodniej. Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wydarzenie powraca do kalendarza.

Na co muszą być gotowi kierowcy samochodów dostawczych w transporcie międzynarodowym

Od nowego roku przewóz towarów na terenie UE samochodami dostawczymi o DMC od 2,5 do 3,5 tony został uwarunkowany posiadaniem zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Jednak to nie wszystko.

Wyszukiwarka

Informacje