Renault liderem sprzedaży w segmencie lekkich samochodów dostawczych

Renault liderem sprzedaży w segmencie lekkich samochodów dostawczych

Rok 2015 okazał się dla grupy Renault wyjątkowo udany na rynku lekkich samochodów dostawczych.

Grupa odnotowała wzrost o 12,4%, co odpowiada udziałowi w wysokości 3,76% w światowym rynku. Wynik ten stanowi potwierdzenie przejścia Renault z poziomu regionalnego lidera w segmencie lekkich samochodów dostawczych i osiągnięcia statusu światowego gracza na rynku motoryzacyjnym.

W Europie Renault osiągnęło wzrost o 16,9% przy ogólnym wzroście na rynku o 11,4%. Odpowiada to wzrostowi o 0,71 punktu i osiągnięciu 15% udziałów w rynku, czyli zwiększeniu sprzedaży o 29 tys. samochodów.

W skali światowej grupa Renault odniosła kolejny znaczący sukces na rynku lekkich samochodów dostawczych, a jej sprzedaż wyniosła 387 tys. sztuk. Wolumen sprzedaży Grupy Renault wzrósł o 12,4% pomimo spadkowej tendencji rynku na całym świecie (z wyjątkiem Ameryki Północnej) o 6,3%. Udziały grupy Renault w segmencie lekkich samochodów dostawczych na świecie wyniosły 3,76%, co stanowi wzrost o 0,63 punktu w porównaniu do roku 2014.

W 2015 roku sprzedaż grupy Renault w tym segmencie na rynkach pozaeuropejskich wyniosła 92 400 samochodów. Wynik ten został osiągnięty pomimo spadku na kilku istotnych rynkach, takich jak Brazylia czy Algieria. Grupa Renault odnotowała wzrost we wszystkich regionach z wyjątkiem Afryki, Bliskiego Wschodu i Indii, gdzie doszło do pogorszenia wyników ze względu na spadek na rynku algierskim.

Gama lekkich samochodów dostawczych grupy Renault jest sprzedawana w 112 krajach, a na wielu rynkach modele z tej gamy plasują się w pierwszej trójce.

  • Afryka, Bliski Wschód i Indie: od 2010 roku Renault utrzymuje się na pozycji lidera w Afryce Północnej, z 15,7% udziałów w rynku. Kangoo, Master i Dokker są liderami na rynkach Algierii i Maroka.
  • Ameryka Łacińska: Renault od 2008 roku plasuje się w pierwszej trójce na rynkach Ameryki Południowej dzięki modelom Kangoo i Master. Jego udziały w rynku w tym regionie wynoszą 3,9%, co stanowi wzrost o 0,57 punktu pomimo trudnej sytuacji na rynkach Argentyny i Brazylii.
  • Azja/Pacyfik: w tym regionie odnotowany został nowy rekord sprzedaży na przestrzeni ostatnich piętnastu lat, osiągnięty dzięki wynikom Renault na rynku australijskim. Sprzedaż lekkich samochodów dostawczych na tym obszarze wzrosła bowiem aż 10%. Kangoo zajmuje na nim drugą pozycję, a Master trzecią.
  • Eurazja: dzięki Turcji, naszemu głównemu rynkowi w tym regionie, udziały Grupy w rynku wzrosły o 1,71 punktu i wynoszą obecnie 8%. Sprzedaż Renault na tym obszarze zwiększyła się o 80%.

4trucks.pl / Renault

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL