Kielce stolicą branży transportu zbiorowego

Kielce stolicą branży transportu zbiorowego

TRANSEXPO to najważniejsze wydarzenie dla branży transportu zbiorowego, będące okazją do zaprezentowania wielu rynkowych premier. W tym roku targi odwiedziło 5 tys. gości.

W tym roku na liście wystawców TRANSEXPO znaleźli się liderzy rynku z kraju i zagranicy. - W tym roku gościliśmy ponad sto firm z Austrii, Czech, Francji, Holandii, Niemiec, Szwecji, Słowacji, Włoch i Polski. Śmiało można zatem powiedzieć, że Kielce od 12 lat są jednym z najważniejszych miejsc w Europie dla transportu zbiorowego - mówi prezes Zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń.

Absolutne premiery
Stoiska targowe TRANSEXPO były pełne pojazdów nowej generacji gwarantujących najwyższy standard i komfort jazdy. Tutaj najwięksi producenci autobusów mają premiery swoich pojazdów. Tak było i teraz. W Targach Kielce po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć najnowszy model firmy Solaris - Urbino 12 oraz Urbino w wersji przegubowej o długości 18 metrów. Zalety tych autobusów to przede wszystkim lżejsza konstrukcja i technologia montażu "skin on skin", odmienione wnętrze, jeszcze wyższa kultura jazdy, wygoda prowadzenia, wyrazisty i spójny design.

W targach Kielce wystawcy prześcigają się w prezentacjach interesujących i niezbędnych w obecnych czasach oprogramowań dla branży. Wśród ciekawostek na TRANSEXPO można było zobaczyć między innymi premierowy produkt firmy System-1 czyli aplikację współpracującą z systemem Veritum, wspierającą działanie pracowników za pomocą urządzeń mobilnych - tabletów i smartfonów. Po raz czwarty w tym roku w ramach targów odbył się Salon Wyposażenia Stacji Kontroli Pojazdów MOTO-TECH.

Widowiskowe zmagania kierowców
W czwartek, drugiego dnia targów TRANSEXPO odbyły się I Mistrzostwa Polski Kierowców Minibusów i Samochodów Dostawczych. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie kategorie: kierowców zawodowych i kategorię open, w której wziąć udział mógł każdy chętny. - Uczestnicy mieli do pokonania specjalny tor, który tak naprawdę był tylko wycinkiem trasy znanej z mistrzostw świata - tłumaczy Bogusława Barbara Zimmer, organizatorka konkursu. Najwięcej punktów wśród zawodowców zdobył Daniel Szukalski z Kruszyna Krajeńskiego, a w kategorii Open zwyciężył Andrzej Szope z Warszawy. Jedna z konkurencji polegała na precyzyjnym potrącaniu stojących zielonych pachołków. Jednak za przewrócenie znajdujących się tuż czerwonych słupków kierowca otrzymywał punkty karne.

Konferencje, szkolenia, spotkania…
Targom towarzyszył atrakcyjny program spotkań i szkoleń zarówno dla kadry zarządzającej w firmach przewozowych i spółkach transportu publicznego, jak i dla pracowników technicznych. Wśród nich znalazła się specjalistyczna konferencja Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, wieloletniego współorganizatora TRANSEXPO. Specjaliści w tym roku, w przeddzień otwarcia targów (7 września) omawiali takie tematy jak uwarunkowania formalno-prawne przy systemach automatycznej, bezstykowej detekcji biletów na nośnikach elektronicznych, ochrona danych osobowych i zapobieganie inwigilacji a otrzymywanie pełnej informacji o przemieszczeniach pasażerów w powiązaniu z biletem, wady i zalety personalizacji kart biletowych, praktyczne wykorzystanie systemów zarządzania flotą, system zliczania pasażerów czy system organizacji przesiadek intermodalnych.


4trucks.pl / Targi Kielce SA

Wyszukiwarka

Informacje