Wielton SA - Podsumowanie targów IAA

Wielton SA - Podsumowanie targów IAA

Koniec września to czas, kiedy Wielton S.A. prezentuje się na największych na świecie międzynarodowych targach przemysłowych IAA w Hanowerze.

Kolejny raz polski producent naczep i przyczep zajął miejsce w hali nr 27 pośród największych przedstawicieli tej branży na świecie. Wielton reprezentowała silna grupa, operująca kilkoma językami.

W ostatnich latach WIELTON konsekwentnie buduje markę silnego, nowoczesnego producenta, obecnego na ponad 30 rynkach i już w pierwszym dniu targów pojawiły się nowe oferty współpracy, które wkrótce tę liczbę skorygują. Z roku na rok rośnie sprzedaż naczep i przyczep Wieltonu w Niemczech. To mocny argument przemawiający za obecnością polskiego producenta na Targach w Hanowerze.

Rozmowa z Andrzejem Mowczanem, dyrektorem ds. eksportu Wielton S.A.

Wielton - Andrzejem Mowczanem dyrektor ds. eksportu

Tegoroczne targi uważam za udane dla nas. Pokazaliśmy nasze nowe produkty, poznaliśmy ciekawych ludzi, zrobiliśmy kolejny krok w naszym rozwoju na rynkach exportowych.
W tym toku zdecydowanie zwiększyliśmy ilość personelu na stoisku, zwłaszcza tych posługujących językiem niemieckim, i to był dobry krok, bo w pierwszych dniach na naszym stoisku pojawiło się wielu klientów z Niemiec. Zdecydowanie więcej niż dwa lata wstecz, było odwiedzających z Polski.. Udało się nawiązać ciekawe kontakty handlowe z klientami z Afryki i Azji Centralnej. To ciekawe i ważne rynki dla nas. Wcześniej skupialiśmy się na handlu ze Wschodem Europy, ale od pewnego czasu prowadzimy działania też w innych kierunkach i obsługujemy coraz więcej rynków. Obecnie jesteśmy mocno aktywni w Europie Centralno - Południowej, Zachodniej. W sumie eksportujemy do ponad 30 krajów, a nasze produkty można zobaczyć w tak egzotycznych miejscach jak Burkina Faso, Nowa Kaledonia czy Dominikana.

Jak wygląda dzień dyrektora eksportu na targach?
Od 9:00 jestem na stoisku wraz z naszymi pracownikami i dealerami. Zawsze są tematy, które trzeba omówić, zwłaszcza z tymi, których widujemy rzadko - 2-3 razy w roku. Oczywiście jak pojawia się Klient czy Partner wówczas przedstawiamy mu naszą ofertę, oprowadzamy po stoisku, opowiadamy o produktach. Mamy też spotkania zaplanowane przed targami u nas, bądź na stoiskach naszych kontrahentów. Jest to dobra okazja by omówić wszystkie ważne dla nas tematy, ponieważ masz wszystkich w jednym miejscu przez prawie 10 dni.

Na targach klienci mają okazję zobaczyć produkt z bliska. Czy zwykle są to ogólne rozmowy o ofercie, czy dyskusje o szczegółach technicznych?
Na targach można spotkać osoby, które działają w transporcie, ale nie mają na co dzień styczności ze sprzętem, bo na przykład zarządzają logistyką lub sprawami finansowymi. Są też tacy, którzy siedzą za kółkiem ciągnika i obsługują naczepy na co dzień. Każda z tych osób ma swoją wiedzę o produkcie, i każda ich uwaga jest warta naszego czasu i może być ciekawa. Może na przykład zaowocować nowym rozwiązaniem, które wykorzystamy w produkcji naszych naczep. Takie historie już się zdarzały.

Czy podczas tych targów było coś co Pana zaskoczyło?
Raczej nie. Może tylko różne systemy informatyczne, które coraz bardziej wchodzą w nasz transportowy świat i dają coraz większe możliwości przy zarządzaniu flotą.

Jak ocenia Pan organizację tegorocznych targów IAA?
Organizacja zawsze jest na wysokim poziomie. Widać, że organizatorzy mają wszystko dokładnie przemyślane i moim zdaniem nie można nic im zarzucić.


4trucks.pl / Wielton SA

Przeczytaj też:
Grupa Wielton podwaja sprzedaż i przychody w I kwartale 2017 r.

Wyniki finansowe Grupy Wielton 

Strategiczne partnerstwo firmy Wielton i Fruehauf

W dniu 21 maja 2015 r. Wielton, największy w Polsce i jeden z wiodących europejskich producentów naczep i przyczep, oraz firma Fruehauf, lider rynku francuskiego, podpisały strategiczną umowę o współpracy i dalszym rozwoju. Wspólne konstruowanie

W środę 4 marca Alcopper Trans Logistics z Katowic odebrał w Wieluniu 14 zestawów Wieltonu. Uroczystość połączona była z wydaniem przewoźnikowi podwozi DAF XF FAR. Europejski konfigurator

Co 23 minuty ktoś w Europie rozpoczyna konfigurację swojej nowej wywrotki z Wieltonu. Firmy Hankook i Schmitz Cargobull AG przedłużają współpracę

Producent opon, firma Hankook oraz Schmitz Cargobull AG, producent naczep do pojazdów ciężarowych, przedłużają współpracę. Nowy Rok z Magtransem

Magtrans to jeden z najbardziej lojalnych klientów Wieltonu. Firma transportowo-spedycyjna z Buska Zdroju odebrała kolejne 20 naczep kurtynowych. Nowy skład zarządu Wielton

Firma Wielton S.A. wzmacnia swój zarząd. 1 grudnia Rada Nadzorcza podjęła uchwałę, w wyniku której, do składu Zarządu Spółki dołączył Thomas Hajek jako Wiceprezes Zarządu ds. Komercyjnych, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażną. SKAT - zawsze na czas(ie)

Always on tiime - to dewiza firmy Skat z Gdańska, która współpracuje z firmą Wielton. Carrier Transicold wprowadza przełomowe rozwiązanie

Carrier Transicold przedstawia podczas targów IAA prototypowy agregat naczepowy, w którym zastosowany został naturalny czynnik chłodniczy.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL