Wielton SA - Podsumowanie targów IAA

Wielton SA - Podsumowanie targów IAA

Koniec września to czas, kiedy Wielton S.A. prezentuje się na największych na świecie międzynarodowych targach przemysłowych IAA w Hanowerze.

Kolejny raz polski producent naczep i przyczep zajął miejsce w hali nr 27 pośród największych przedstawicieli tej branży na świecie. Wielton reprezentowała silna grupa, operująca kilkoma językami.

W ostatnich latach WIELTON konsekwentnie buduje markę silnego, nowoczesnego producenta, obecnego na ponad 30 rynkach i już w pierwszym dniu targów pojawiły się nowe oferty współpracy, które wkrótce tę liczbę skorygują. Z roku na rok rośnie sprzedaż naczep i przyczep Wieltonu w Niemczech. To mocny argument przemawiający za obecnością polskiego producenta na Targach w Hanowerze.

Rozmowa z Andrzejem Mowczanem, dyrektorem ds. eksportu Wielton S.A.

Wielton - Andrzejem Mowczanem dyrektor ds. eksportu

Tegoroczne targi uważam za udane dla nas. Pokazaliśmy nasze nowe produkty, poznaliśmy ciekawych ludzi, zrobiliśmy kolejny krok w naszym rozwoju na rynkach exportowych.
W tym toku zdecydowanie zwiększyliśmy ilość personelu na stoisku, zwłaszcza tych posługujących językiem niemieckim, i to był dobry krok, bo w pierwszych dniach na naszym stoisku pojawiło się wielu klientów z Niemiec. Zdecydowanie więcej niż dwa lata wstecz, było odwiedzających z Polski.. Udało się nawiązać ciekawe kontakty handlowe z klientami z Afryki i Azji Centralnej. To ciekawe i ważne rynki dla nas. Wcześniej skupialiśmy się na handlu ze Wschodem Europy, ale od pewnego czasu prowadzimy działania też w innych kierunkach i obsługujemy coraz więcej rynków. Obecnie jesteśmy mocno aktywni w Europie Centralno - Południowej, Zachodniej. W sumie eksportujemy do ponad 30 krajów, a nasze produkty można zobaczyć w tak egzotycznych miejscach jak Burkina Faso, Nowa Kaledonia czy Dominikana.

Jak wygląda dzień dyrektora eksportu na targach?
Od 9:00 jestem na stoisku wraz z naszymi pracownikami i dealerami. Zawsze są tematy, które trzeba omówić, zwłaszcza z tymi, których widujemy rzadko - 2-3 razy w roku. Oczywiście jak pojawia się Klient czy Partner wówczas przedstawiamy mu naszą ofertę, oprowadzamy po stoisku, opowiadamy o produktach. Mamy też spotkania zaplanowane przed targami u nas, bądź na stoiskach naszych kontrahentów. Jest to dobra okazja by omówić wszystkie ważne dla nas tematy, ponieważ masz wszystkich w jednym miejscu przez prawie 10 dni.

Na targach klienci mają okazję zobaczyć produkt z bliska. Czy zwykle są to ogólne rozmowy o ofercie, czy dyskusje o szczegółach technicznych?
Na targach można spotkać osoby, które działają w transporcie, ale nie mają na co dzień styczności ze sprzętem, bo na przykład zarządzają logistyką lub sprawami finansowymi. Są też tacy, którzy siedzą za kółkiem ciągnika i obsługują naczepy na co dzień. Każda z tych osób ma swoją wiedzę o produkcie, i każda ich uwaga jest warta naszego czasu i może być ciekawa. Może na przykład zaowocować nowym rozwiązaniem, które wykorzystamy w produkcji naszych naczep. Takie historie już się zdarzały.

Czy podczas tych targów było coś co Pana zaskoczyło?
Raczej nie. Może tylko różne systemy informatyczne, które coraz bardziej wchodzą w nasz transportowy świat i dają coraz większe możliwości przy zarządzaniu flotą.

Jak ocenia Pan organizację tegorocznych targów IAA?
Organizacja zawsze jest na wysokim poziomie. Widać, że organizatorzy mają wszystko dokładnie przemyślane i moim zdaniem nie można nic im zarzucić.


4trucks.pl / Wielton SA

Przeczytaj też:
Rok 2022 u producentów naczep i przyczep

Popyt na naczepy i przyczepy ciężarowe rozwijał się w dużej części w wyniku wcześniejszych rejestracji ciągników samochodowych. Niestety rejestracje ciężarówek w grudniu wyhamowały, jednak naczepy odnotowały wzrost.

Wywrotki Wielton z nowymi udoskonaleniami

Spółka Wielton wprowadziła modernizacje i ulepszenia do swoich flagowych wywrotek. Modele Bulk Master i Weight Master zostały udoskonalone pod kątem zwiększenia ich trwałości i użyteczności.

Spółka Wielton Logistic z nowymi ciągnikami siodłowymi IVECO

W listopadzie br. do floty Wielton Logistic dołączyło kolejnych siedem pojazdów ciężarowych IVECO S-WAY.

Nowe przyczepy i naczepy z dwucyfrowym spadkiem sprzedaży

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w październiku 2022 r. rejestracje osiągnęły 2391 szt. przy spadku o 19,1% r/r.

Sprzedaż nowych przyczep i naczep

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5t we wrześniu 2022r. rejestracje osiągnęły 2518 szt. przy spadku o 6,7% r/r. Rynek hamuje siódmy miesiąc z rzędu po 17 wcześniejszych miesiącach wzrostu trwającego od października 2020 r do lutego 2022 r.

Wielton po raz kolejny na IAA Transportation

Polski producent naczep i przyczep po raz kolejny prezentuje swoje pojazdy na światowej wystawie pojazdów użytkowych w Hanowerze.

Grupa Wielton ze wzrostem sprzedaży

W okresie od stycznia do czerwca 2022 r. skonsolidowane przychody Grupy Wielton wyniosły ok. 1,64 mld zł, zwiększając się o 25,1 proc. w porównaniu do pierwszej połowy 2021 r.

KH-KIPPER - 25 lat produkcji zabudów wywrotek

Łącznie w ponad 60 krajach na całym świecie - w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii pracują samochody ciężarowe z zabudowami KH-KIPPER.

Naczepy kurtynowe Wielton w promocji EFL

Wystartowała promocyjna oferta EFL na naczepy marki Wielton z niską ratą już od 442 Euro miesięcznie.

Wyszukiwarka

Informacje