×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

90 finalistów w drodze na Poznań Motor Show

Który czynnik chłodniczy ma najniższy wskaźnik GWP? Na czym polega praca turbotimera i jaka ilość paliwa w oleju silnikowym 10W jest krytyczna dla utrzymania funkcji smarowania? Poprawne odpowiedzi m.in. na te pytania były przepustką do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1. Rywalizacja o tytuł najlepszego mechanika już na początku kwietnia na Poznań Motor Show 2017.

Pierwsi do rywalizacji o finał przystąpili uczniowie. Blisko 1000 Młodych Mechaników odpowiadało na 25 pytań przygotowanych przez specjalistów technicznych Mobil Delvac oraz wykładowców Akademii Praktycznych Umiejętności, wieloletniego partnera merytorycznego Mistrzostw. Trzy spośród pytań przygotował również Michu – autor jednego z najbardziej popularnych kanałów motoryzacyjnych na portalu YouTube – Miłośnicy Czterech Kółek. 

- Głównym czynnikiem sukcesu była wiedza, ale sporo zależało również od dobrej organizacji pracy i refleksu. Pomimo kilkudziesięciu minut na rozwiązanie testu, pierwsze odpowiedzi zaczęły spływać zaledwie kwadrans po opublikowaniu pytań. Test kwalifikacyjny jest nadal dostępny na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy o motoryzacji na www.mobil.pl – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, organizator Poznań Motor Show 2017, przekazały 20 wejściówek na Dzień Prasowy (6 kwietnia 2017). Szansa na ich zdobycie pojawi się w najbliższy weekend (1-2 kwietnia) na profilu społecznościowym Mistrzostw (www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow). Wcześniej warto przejrzeć test eliminacyjny dla młodych mechaników i być przygotowanym na dodatkowe pytanie otwarte.

Poziom wiedzy kilkuset zespołów młodych mechaników był bardzo zróżnicowany.
- Tylko jeden zespół zdobył 24 na 25 możliwych punktów. Na drugim końcu była drużyna z dorobkiem 5 punktów. Dla nich zestaw pytań ewidentnie nie był szczęśliwy – mówi Adrian Dekowski, prezes Fundacji Cooperatio, organizatora Mistrzostw. Finał na Poznań Motor Show 2017 zostanie przeprowadzony w pawilonie 4, który będzie również miejscem pozostałych atrakcji Motor Show Truck. Piękne ciężarówki to idealne tło dla rywalizacji najlepszych mechaników. Szczególnie, że tegoroczna edycja Mistrzostw poświęca więcej uwagi diagnostyce i serwisowaniu pojazdów ciężarowych.