×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
8 edycja konkursu Optifuel Challenge

8 edycja konkursu Optifuel Challenge

Rusza kolejna edycja konkursu 

Przed nami już ósma edycja konkursu Optifuel Challenge organizowanego przez Renault Trucks w Polsce. W czasach wielkich oszczędności liczy się każde rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa. Nowy Renault Trucks T 480 jest wyposażony w najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa, ale to od kierowcy zależy jak dobrze je wykorzysta. Dlatego Renault Trucks przygotowało ósmą  edycję konkursu Optifuel Challenge, w którym kierowcy zmierzą się z wynikiem naszych Master Driverów. Wyniki  podajemy korzystając z  narzędzi Infomax i/lub Optifleet. Zwycięzcą zostanie kierowca, który osiągnie najniższe spalanie, utrzymując najwyższą średnią prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym.

Konkurs Optifuel Challenge 2017 odbędzie się w 11 lokalizacjach. Seria eliminacji rozpocznie się  w marcu, a zakończy w czerwcu. We wrześniu planowany jest Wielki Finał, który wyłoni spośród 11 zwycięzców eliminacji lokalnych siódmego już Mistrza Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks w Polsce. Najlepszy kierowca z Polski będzie walczyć  w finale międzynarodowym o nagrodę główną i tytuł najlepszego kierowcy 2017 roku. 

Optifuel to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych technikach jazdy ekonomicznej i poprawić swoje umiejętności. To również okazja, aby zdobyć atrakcyjne nagrody, a te czekają na zwycięzców już podczas eliminacji lokalnych. 

Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowy program konkursu i mapka z lokalizacjami znajduje się na stronie renault-trucks.pl.

Konkurs jazdy ekonomicznej będzie prowadzony na zestawach obciążonych do dmc 38 ton. Po raz pierwszy do konkursu zostaną użyte pojazdy z silnikami 13 litrowymi. Ulepszone w 2016 siniki, m.in. z nowym układem zasilania paliwem common rail są gwarancją niskiego spalania. Szczególnie że pojazdy będą miały na pokładzie wszystkie  Opti technologie  (np. Optiroll, OpitBrake, Optidriver). Konsekwencją zastosowania silników 13 litrowych jest kabina High Sleeper Cab, kabina z płaską podłogą gwarantująca doskonałe warunki pracy  i wypoczynku