W święta z nawigacją bezpieczniej

W święta z nawigacją bezpieczniej
ImageKażdy kto zamierza jeździć samochodem w najbliższą sobotę i niedzielę wie, że łączy się to ze znacznymi utrudnieniami na drogach. Jak pokazują statystyki, początek listopada jest okresem, w którym dochodzi do znacznie większej liczby wypadków drogowych. W związku z tym Radio Traffic pod patronatem Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu po raz kolejny zorganizował akcję Bezpieczny Tydzień.


Akcja Bezpieczny Tydzień rozpoczęła się 27 października i będzie trwała do 2 listopada. W tygodniu tym redaktorzy radiowi zwracają szczególną uwagę słuchaczy na przyczyny wypadków. Między innymi podejmują kwestie związane ze stanem technicznym samochodów. Wszystko to ma na celu uświadomić kierowcom, jak ważny jest stan opon, hamulców, czy też amortyzatorów. Ponad to redaktorzy radiowi przypominają o konieczności posiadania w samochodzie gaśnicy, apteczki, a także kamizelki odblaskowej. Dodatkowo przeprowadzane są wywiady z ekspertami z zakresu prewencji i bezpieczeństwa. Aby podjąć współpracę ze słuchaczami na antenie organizowane są różne konkursy. Akcja Bezpieczny Tydzień jest również nagłaśniana przez prasę oraz wzmacniana kampanią ulotkową.

Do akcji Bezpieczny Tydzień włączył się Garmin – producent bezpiecznych urządzeń nawigacji satelitarnej. W trosce o bezpieczeństwo na polskich drogach Garmin wraz z ekspertami w dziedzinie ruchu drogowego również podejmuje liczne działania mające na celu edukację kierowców. Między innymi uczy, że podstawowym zadaniem kierowcy jest uważne obserwowanie sytuacji na drodze oraz pełna koncentracja. Przed wyjazdem należy odpowiednio zaplanować podróż. Dla bezpieczeństwa należy sprawdzać, czy na trasie znajdują się „czarne punkty” i inne niebezpieczne miejsca. Pomocne są w tym systemy nawigacyjne GPS, które inteligentnie zaplanują każdą podróż.

źródło: www.abcbezpieczenstwa.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL