Roboty zastępują ludzi

Roboty zastępują ludzi
ImageW dniu 30 października br. zarząd spółki Wielton przekazał do Powiatowego Urzędu Pracy w Wieluniu zawiadomienie o podjęciu decyzji dotyczącej rozwiązania stosunku pracy z grupą 200 pracowników. Rozwiązywanie umów o pracę w drodze wypowiedzenia umowy planowane jest w okresie od 31 października 2008 r. do 31 stycznia 2009 r.

Zwolnienia dotyczą w największym stopniu tych działów w firmie, które zostały poddane procesowi modernizacji w związku z programem inwestycyjnym prowadzonym od 2007 roku. Restrukturyzacja zatrudnienia wpisuje się w świadomą, długofalową politykę zarządu skoncentrowaną na stałej poprawie efektywności organizacyjnej firmy oraz potrzebą elastycznego reagowania na bieżącą sytuację rynkową.
W następstwie planowanych zwolnień i reorganizacji działów spółka oczekuje oszczędności z tytułu kosztów wynagrodzeń o minimum 0,5 mln zł miesięcznie.

Obecna restrukturyzacja zatrudnienia jest możliwa dzięki prowadzonym inwestycjom, które oprócz zwiększenia zdolności produkcyjnych poprzez wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań i wysokich technologii przyczyniły się w dużej mierze do poprawy efektywności procesu produkcji. Całość inwestycji w tym zakresie składa się z budowy i wyposażenia jednej z najnowocześniejszych lakierni w Europie, rozbudowy i unowocześnienia części produkcyjnej miedzy innymi poprzez budowę centrum obróbczego aluminium, doposażenie linii produkcyjnej w roboty spawalnicze oraz montażowej w nowoczesne maszyny i urządzenia, budowę powierzchni magazynowych.


źródło: Wielton SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL