Przed wszystkimi

Przed wszystkimi

Warunki przechowywania i przewozu towarów są kluczowe dla logistyki wielu nowych branż.

Dlatego FM Logistic postanowiło zadbać o podwyższenie standardów usług transportowych i wprowadziło "mapowanie temperatury" w naczepach.

Mija 20 lat od wprowadzenia usług logistycznych w Polsce. Rozwój tego sektora odbywa się przede wszystkim poprzez wdrażanie innowacji i nieustanną dbałość o najwyższą jakość. To właśnie dlatego operatorzy logistyczni awansowali z roli "przewoźników" na strategicznych partnerów biznesowych. Nie do dziś wiadomo, że dzięki dobrze zaplanowanemu łańcuchowi dostaw i pełnemu wykorzystaniu możliwości współczesnej logistyki można znacznie zwiększyć swoją przewagę rynkową.

Mapowanie rozkładu temperatury w magazynach to już od kilku lat standard. FM Logistic idzie dalej i rozpoczyna kontrolę warunków przewozu w samochodach i naczepach.

- Konkurencyjny rynek wpływa na wzrost standardów w praktycznie wszystkich branżach, dotyczy to także logistyki. Mamy tego świadomość, dlatego jesteśmy pro-aktywni w poszukiwaniu najbardziej optymalnych rozwiązań dla naszych klientów. To wartość dodana dla nich - mówi Katarzyna Sidor dyrektor Transportu Międzynarodowego FM Logistic.

W tej chwili mapowanie przeprowadzane jest w pojazdach dedykowanych obsłudze klientów wymagających branż: farmaceutycznej i fresh, gdzie temperatura oraz wilgotność w pomieszczeniach, w których przechowywany lub przewożony jest towar są najistotniejsze dla jego jakości.

Pierwsza naczepa zmapowana została na początku października br.


4trucks.pl / FM Logistic

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL