13. siłownia dla kierowców zawodowych już otwarta

13. siłownia dla kierowców zawodowych już otwarta

We wtorek 9 grudnia 2014 roku otwarto kolejną siłownię zewnętrzną w ramach projektu prowadzonego przez Fundację Truckers Life.

Obiekt znajduje się na terenie stacji BP w Osjakowie przy DK nr 8 Warszawa - Wrocław. Fundatorem i opiekunem siłowni jest firma Europart Polska S.A. z siedzibą w Wieluniu- producent części zamiennych i wyposażenia dla pojazdów użytkowych i autobusów.

Przy współpracy z tą firmą Fundacja stworzyła również Strefę Zdrowego Kierowcy podczas tegorocznego zlotu ciężarówek Master Truck 2014, a także Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR.

W ramach kampanii TranSport Fundacja buduje sieć siłowni zewnętrznych dla kierowców zawodowych w miejscach odpoczynku trakerów, czyli na dużych parkingach przy stacjach benzynowych.

-Jest to pierwszy w Europie projekt promujący aktywność ruchową i zdrowy tryb życia wśród kierowców zawodowych. Ze względu na wykonywaną pracę jest to grupa szczególnie narażona na choroby układu krążenia, kostno-stawowego i pokarmowego. Dzięki uruchomieniu parków treningowych, zawodowi kierowcy mają możliwość aktywnego wypoczynku, prewencji schorzeń związanych z siedzącym trybem pracy, a także wyrobienia właściwych nawyków ćwiczeniowych - powiedziała Beata Burdek, prezes Fundacji Truckers Life.

W Polsce działa już 13 takich "siłowni pod chmurką". Oprócz stacji BP w Osjakowie takie obiekty działają już m.in.: na stacji BP w Mostkach, BP w Kątach Wrocławskich czy też na terenie Portu Radomsko.

W przyszłym roku Fundacja planuje uruchomienie kolejnych siłowni na terenie całego kraju. Docelowo w Polsce i za granicą stanąć ma 1000 takich obiektów. Poza tym w ramach kampanii powstają materiały drukowane i filmy instruktażowe w których Iwona Trucking Girl Blecharczyk - ambasadorka projektu prezentuje ćwiczenia, które można wykonywać w trasie nie mając do dyspozycji urządzeń.

Fundacja Truckers Life z Wrocławia działa na rzecz bezpieczeństwa, ekologii i zdrowia w branży transport- spedycja- logistyka. Wszystkie działania fundacji mają charakter "non-profit".

Więcej: www.truckerslife.eu


4trucks.pl / Trans.org

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL