Nowy gracz na rynku transportowym, sieć SuperTruck w Polsce

Prometeon Opony

Konferencją on-line sieć SuperTruck zainaugurowała działalność w Polsce.

 

Sieć SuperTruck łączy niezależnych dealerów, specjalizujących się w produktach i usługach dla branży transportu drogowego. Przynależność do sieci pozwala jej członkom prowadzić działalność zarówno w charakterze podmiotów niezależnych, jak i przedstawicieli SuperTruck, oferując pakiety usług i produktów dostępnych
wyłącznie dla swoich partnerów. Jednym z takich produktów jest dedykowana dla SuperTruck linia opon. SuperTruck wspiera swoich członków w rozwoju, zapewniając im dostęp do najnowszych technologii i specjalistycznej wiedzy, jak również do wielu usług Prometeon Tire Group. PTG to jedyny światowy producent opon przeznaczonych wyłącznie na rynek przemysłowy, w tym opon do samochodów ciężarowych, opon do autobusów, opon rolniczych i OTR. Oferta Grupy Prometeon funkcjonuje na wielu poziomach dzięki portfolio produktów obejmującemu marki PIRELLI i FORMULA, dostępne na podstawie licencji, a także ANTEO, TEGRYS i ERACLE.

Wprowadzenie sieci SuperTruck na szybko rozwijającym się rynku polskim oznacza dla firmy przedłużenie ważnego węzła logistycznego, co jest sygnałem silnej ekspansji w branży samochodów ciężarowych.

- Strategia handlowa Prometeon Tyre Group w Europie zmierza właśnie w tym kierunku. Celem Grupy jest uzyskanie dzięki SuperTruck globalnego zasięgu usług, które zapewnią lepsze wsparcie europejskim firmom transportowym poprzez wzmocnienie niezależnych podmiotów, czerpiących korzyści z obecności w Sieci i ze specjalistycznej wiedzy technologicznej Prometeon. Sieć to idealne rozwiązanie, gwarantujące niezależność, koordynację i wsparcie działań jej członków. SuperTruck to przejrzystość, jasne zasady i wspólne plany działania z poszanowaniem indywidualności każdego z członków - mówi Marco Solari, CEO Prometeon Tyre Group Europe.

Z kolei Jarosław Krzempek, CEO Prometeon Tyre Group East Europe, podkreśla: - Wspólnie ze wszystkimi członkami sieci, z dumą inaugurujemy dziś nowy kierunek rozwoju SuperTruck. Jestem przekonany, że w kontekście scenariusza gospodarczego, realizowanego obecnie przez naszsektor, możliwość wspólnego działania zwiększy nasz potencjał, pozwalając nam lepiej sprostać wyzwaniom rynkowym przy jednoczesnym poszanowaniu dla niezależności każdego z członków.

- Entuzjastyczna reakcja polskich dealerów na inaugurację sieci SuperTruck napawa nas dumą. To dla nas kolejny dowód, że współpraca i działanie zespołowe mają ogromne znaczenie w kontekście zaspokajania indywidualnych potrzeb biznesowych - dodaje Francesco Antonacci, prezes SuperTruck Consortium Italy -
Celem Sieci jest rozwój w innych krajach poprzez dostosowanie standardów i modeli działania do potrzeb poszczególnych rynków.

Przeczytaj też:
Trzy tysiące pojazdów, jednego przewoźnika wyłącznie na oponach Goodyear

Goodyear ogłosił nawiązanie wyłącznej współpracy z Globaltruck.

 

Continental prezentuje opony ciężarowe dostosowane do nowych regulacji unijnych

Opony Conti EcoRegional są dostępne w pięciu podstawowych rozmiarach dla osi prowadzącej i w trzech rozmiarach dla osi napędowej, do jazdy na drogach regionalnych i autostradach.

 

Nowa opona do naczep - Dunlop SP247

Dunlop, marka należąca do Grupy Goodyear, wprowadza SP247, nową oponę do naczep, która oferuje flotom zwiększone osiągi w każdych warunkach pogodowych, długie przebiegi oraz niski koszt w przeliczeniu na kilometr.

 

Goodyear rozszerza ofertę opon do naczep o nowy model KMAX T GEN-2

Co charakteryzuje oponę KMAX T GEN-2? Dłuższy przebieg i okres eksploatacji oraz pełna zgodność z certyfikatem 3PMSF.

 

Dla początkujących kierowców ciężarówek i tych z doświadczeniem. Samodzielne sprawdzenie stanu opon ciężarowych w trzech krokach

W dobie szalejącego koronawirusa mobilność pojazdów ciężarowych to ważny element łańcucha dostaw. Bez tego żywność nie trafi na sklepowe półki, leki do apteki, a paliwo na stacje benzynowe.

 

OMNITRAC - Goodyear wprowadza zupełnie nową linię opon do samochodów ciężarowych

Dodatkową korzyścią dla przewoźnika jest podwójna gwarancja.

TruckForce - kilka uwag o ciężarowych oponach

Eksperci szacują, że prawie 84 proc. ładunków jest dostarczanych tylko drogą lądową. To szansa na rozwój dla ponad 130 000 firm transportowych, które działają na polskim rynku.

TPMS Telematics - ochrona opon ciężarówek

Firma Drabpol wprowadziła na rynek swoje własne rozwiązanie - TPMS_TELEMATICS – integrujące system monitorowania ciśnienia i temperatury opon z systemami telematycznymi.

Dwa nowe produkty do portfolio

Opony wytwarzane  przez największego producenta opon i wyrobów z gumy na świecie

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL