Kierowca ciężarówki stracił kontrolę nad swoim pojazdem i taranuje siedem samochodów i trzy motocykle

DAF XF wypadek w Sewilii

DAF XF z naczepą cysterną poważnie uszkodził kilka samochodów i budynek. Przyczyną - choroba kierowcy.

 

Wypadek miał miejsce w Sewilli, w poniedziałek po południu, kierowca uderzył w siedem samochodów, trzy motocykle i latarnię, która spadła na człowieka . 61-letni pieszy jest poważnie ranny. Doszło również do uszkodzenia fasady apteki.

56-letni kierowca ciężarówki mógł mieć problem zdrowotny, który spowodował utratę kontroli nad pojazdem. Lokalna policja bada przyczyny. Pobieżna diagnoza wskazuje na epilepsję. Wersję tę potwierdza lekarz, który był na miejscu wypadku. Właśnie taka choroba mogła doprowadzić do utraty kontroli nad samochodem ciężarowym i spowodować wielokrotne uszkodzenie pojazdów.

 

 

Przeczytaj też:
Chwila nieuwagi. Przed załadunkiem trzeba zaciągnąć hamulec

Nieuwaga kierowcy ciężarówki skończyła się szkodą 200 tys. euro.

 

75 milionów dolarów odszkodowania dla kierowcy ciężarówki, który został zmuszony do jazdy w godzinach nadliczbowych

Tę astronomiczną kwotę amerykańska firma transportowa JNM Express musi zapłacić byłemu pracownikowi, ponieważ zmusiła go to do pracy w godzinach nadliczbowych, zagrażając w ten sposób jego zdrowiu.

Rekordowe 21 000 euro grzywien podczas belgijskiej kontroli kierowców ciężarówek

Kierowcy najwyraźniej nie spodziewali się się, że w dobie coronawirusa służby kontrolne tak skrupulatnie będą sprawdzać ciężarówki.

 

Covidowa akcja MAN Truck dla kierowców w Rosji

MAN Truck & Bus Rosja prowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję, której głównym celem jest zwrócenie uwagi kierowców na indywidualne środki bezpieczeństwa w kontekście toczącej się walki z Covid -19.

 

Czas pracy: nie tylko za kółkiem

Każdego dnia pokonujesz ciężarówką setki, a może nawet tysiące kilometrów. Trasa stawia przed Tobą codziennie nowe wyzwania. Jako doświadczony kierowca z pewnością wiesz, że Twój czas pracy to nie tylko ten spędzony za kierownicą. Czy na pewno znasz wszystkie czynności, przy których powinieneś włączyć "młotki"?

 

Kierowca ciężarówki spowodował wypadek pod wpływem alkoholu

W dniu 11 października 2020 roku około godziny 20:00, na drodze A61 w kierunku Ludwigshafen, doszło do wypadku drogowego z obrażeniami ciała.

 

Polski kierowca ciężarówki we Włoszech - 9 naruszeń - 8000 euro kary

Jest 38-latkiem z Polski, został zatrzymany w Solignano w ramach kontroli prowadzonej przez lokalną Policję.

Porzucona ciężarówka dryfowała po rzece

Ciężarówka zarejestrowana w Hiszpanii pojawiła się dryfująca w rzece Río Sado (Portugalia). Gdzie jest kierowca nie wiadomo.

Stres za kółkiem: jak sobie z nim radzić?

Stresujesz się za kierownicą? Nie tylko Ty. Stres w pracy jest zjawiskiem powszechnym i nie omija kierowców zawodowych. Ważne pytania: jak działa na Ciebie i jak sobie z nim radzisz?

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL