Schmitz Cargobull z nagrodami Trailer Innovation

Schmitz Cargobull Trailer Innovation

Europejski producent przyczep i naczep zajmuje pierwsze miejsce z naczepą skrzyniową S.KO z elektronicznie sterowaną osią generatora i chłodnicą S.CUe.

 

Schmitz Cargobull jest zdobywcą renomowanej nagrody Trailer Innovationw kategorii "Environment" za naczepę skrzyniową S.KO z elektronicznie sterowaną osią generatora i własnym chłodzeniem elektrycznym, w tym zintegrowaną elektroniką mocy i system baterii.

- Dzięki temu przyjaznemu dla środowiska alternatywnemu układowi napędowemu Schmitz Cargobull wnosi istotny wkład w redukcję CO2 i przejmuje odpowiedzialność za zoptymalizowane koncepcje transportu i logistyki ekologicznej. Traktujemy tę nagrodę jako potwierdzenie naszej przyszłościowej technologii i wieloletniego doświadczenia w branży - powiedział Roland Klement, członek zarządu ds. Badań i rozwoju w Schmitz Cargobull.

Schmitz Cargobull opracował koncepcję wyposażenia, która w znaczący sposób przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Zasilana wyłącznie elektrycznie jednostka chłodząca S.CUe ze zintegrowaną elektroniką mocy pomija silnik spalinowy i jest zaprojektowana do chłodzenia i ogrzewania bez generowania jakichkolwiek emisji spalin. Zamiast zbiornika oleju napędowego na podwoziu są teraz instalowane akumulatory. Dodatkowo system jest wyposażony w zelektryfikowaną oś Schmitz Cargobull, która odzyskuje energię podczas hamowania, na przykład skracając czas ładowania akumulatora z sieci.

Schmitz Cargobull uzyskał również wysokie miejsca w innych kategoriach. Na przykład za system zamykania drzwi TrailerConnect® Schmitz Cargobull zajął drugie miejsce w kategorii "Bezpieczeństwo". System zapewnia to ochronę towaru przed nieuprawnionym dostępem. Za pośrednictwem portalu TrailerConnect® użytkownicy mogą definiować miejsca załadunku i rozładunku, w których system blokowania drzwi automatycznie odblokowuje naczepę po przybyciu lub blokuje ją przy opuszczaniu.

W kategorii "Komponenty" za nowy system dystrybucji powietrza w naczepie furgon S.KO COOL SMART Schmitz Cargobull otrzymał trzecie miejsce.

Schmitz Cargobull zdobył również trzecie miejsce w kategorii "Concept" dzięki swojej koncepcji wydłużonego transportu EcoDuo, która zdobyła już wiele nagród. System EcoDuo składa się z dwóch standardowych naczep kurtynowych połączonych wózkiem dolly i sprzężonych z ciągnikiem. Dzięki tej kombinacji pojazdów Schmitz Cargobull opowiada się za wprowadzeniem w całej Europie koncepcji wydłużonych transportów, która zmniejsza wymagania w stosunku do istniejącej infrastruktury, redukuje emisję CO2 i uwzględnia aktualne standardy branży transportowej.

- Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich nagród, ponieważ pokazują one, że jesteśmy wiodącym producentem przyczep, jeśli chodzi o niezawodne rozwiązania transportowe i innowacje oraz że pracujemy nad odpowiednimi koncepcjami mobilności i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie pojazdów, aby w dużym stopniu wspierać i kontynuować rozwój w przyszłości. działania transportowe i logistyczne dla naszych klientów z naszymi produktami i usługami - skomentował Andreas Schmitz, dyrektor generalny Schmitz Cargobull.

W jury prestiżowych branżowych nagród zasiedli dziennikarze z 16 specjalistycznych publikacji transportowych z Europy. Konkurs "Trailer Innovation" wyróżnia najbardziej interesujące nowości w segmencie naczep, przyczep i zabudów od 2002 r. Nagrody przyznawane są co dwa lata, w siedmiu kategoriach.

Przeczytaj też:
Stopięćdziesiąta naczepa Krone

W ciągu dwóch lat firma Amm Spedition zamówiła ponad 150 naczep Krone.

 

Liderzy naczep bez zmian - rejestracje pojazdów we wrześniu

We wrześniu 2020r. rynek nowych przyczep i naczep wszystkich rodzajów zwiększył się i utrzymał się dwucyfrowy wzrost.

 

Naczepa chłodnia Schmitz Cargobull po modernizacji

Naczepa chłodnia ze skrzynią chłodniczą S.KO COOL SMART z cyfrowym rejestratorem temperatury i standardową, fabrycznie zamontowaną telematyką TrailerConnect® świętowała swoją premierę na targach IAA 2018.

 

Nowe rozwiązania w naczepach kurtynowych Krone

Firma Krone całkowicie przeprojektowała naczepę Profi Liner, zwracając szczególną uwagę na ścianę przednią, nadbudowę, podłogę, zabezpieczenie ładunku oraz tył.

 

Agregat chłodniczy Celsineo w naczepach Krone

Opatentowany system trzech niezależnych modułów chłodniczych wyraźnie zwiększa dostępność pojazdu, elastyczność i wydajność.

 

EWT Truck Trailer Polska z dwoma nowymi oddziałami

EWT Truck & Trailer Polska - przedstawiciel Schmitz Cargobull AG w Polsce, Czechach i na Słowacji - otworzył dwa kolejne oddziały.

 

Naczepa Krone Cool Liners z elektrycznym agregatem chłodniczym

Producent naczep - firma Krone rozpoczęła współpracę z holenderskim specjalistą elektrykiem THT New Cool w 2018 roku.

 

Krone i Shippeo łączą siły, aby przyspieszyć proces cyfryzacji w naczepach

Strategiczne partnerstwo w zakresie globalnych zintegrowanych usług śledzenia dostaw.

 

Sierpniowe rejestracje przyczep i naczep

Ciężkie pojazdy w defensywie, ale widać odbicie.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL