Podsumowanie Scania Test Tour 2016

Podsumowanie Scania Test Tour 2016

W tym roku w ramach Scania Test Tour przetestowano łącznie 11 pojazdów budowlanych, leśnych i energetycznych w sześciu lokalizacjach w Polsce.

W spotkaniach, które odbyły się na przełomie marca i kwietnia br. udział wzięło ponad tysiąc gości.

Scania Test Tour to cykl spotkań z klientami z branży budowlanej m.in. na terenie działających kopalń i żwirowni, podczas których mogą sprawdzić właściwości prezentowanych pojazdów w najbardziej wymagających warunkach. W tegorocznej edycji projektu, każda z 11 testowanych ciężarówek Scania, przejechała w sumie ponad 1500 km odwiedzając okolice: Lublina, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska, Szczecina oraz Nadarzyna.

Zaproszeni goście mieli również okazję skorzystać ze specjalistycznej wiedzy i umiejętności kierowców i instruktorów ze Szkoły Jazdy Scania, którzy asystowali podczas jazdy pojazdami testowymi.

Do dyspozycji osób biorących udział w testach pojazdów konstrukcyjnych Scania oddano m. in. wywrotki tylnozsypowe w konfiguracji 8x4 i 8x6. Wywrotka 8x4 wyposażona została w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise z trybem Offroad. Z kolei pojazd 8x6, dedykowany do bardziej wymagających warunków terenowych, wyposażono w nowy systemem monitorowania poziomu pojazdu, dostarczony przez firmę KH Kipper. Dostępne podczas testów wywrotki trójstronne umieszczone zostały na podwoziach 6x4 i 6x6. Zaprezentowano i testowano również ciągnik 4x4 ze stałym napędem na przednią oś oraz nową, wzmocnioną 13-tonową osią tylną. Podczas spotkań klienci mieli też do dyspozycji betonomieszarkę wyposażoną w skrzynię Scania Opticruise, popularną wersję hakowca, pojazdy do transportu drewna stosowego oraz uniwersalne podwozie 4x4 dla branży energetycznej.

Partnerami Scania Test Tour 2016 byli: KH-Kipper, MHS, Meiller-Kipper, Skibicki, Elbo, HMF, Hyva, FM Leżajsk, Graco i Wielton. W trakcie pokazów zostały także zaprezentowane maszyny budowlane Komatsu.

4trucks.pl / Scania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL