Dwuosiowa wywrotka wannowa od Koegel

Dwuosiowa wywrotka wannowa od Koegel

Na targach bauma 2016 w Monachium firma Kögel zaprezentowała 2-osiową wersję wywrotki wannowej dla ciągników 3-osiowych.

Dzięki możliwości regulacji sworznia królewskiego pozwalającej na uzyskanie większego rozstawu kół, promień skrętu może zostać dopasowany do danego ciągnika. Podobnie jak wersja 3-osiowa, wersja 2-osiowa występuje w dwóch wariantach, o pojemności 24 m³ lub 27 m³. Jest ona szczególnie dobrze przystosowana do trudnych warunków eksploatacji na budowach i w kopalniach odkrywkowych. Wersja 2-osiowa może także zostać wyposażona w różne grubości ścian oraz dna. Dno może mieć grubość 4, 5 lub 6 milimetrów, ściany boczne są dostępne w wersjach 3, 4 lub 5 milimetrów.

Wystawiana na targach bauma 2-osiowa wywrotka wannowa o pojemności 27 m³ to wariant wyposażony w koryto z dnem o grubości 6 mm, hydrauliczną ścianę tylną o grubości 4 mm wykonaną z ulepszonej cieplnie stali Hardox-450 i ściany boczne wykonane z 5-milimetrowej blachy stalowej S700 o wysokiej wytrzymałości. Ta wzmocniona kombinacja stanowi optymalne rozwiązanie przeznaczone do codziennego transportu kruszywa, żwiru i materiałów sypkich różnego rodzaju.

Obok różnych kombinacji grubości ścian, na przykładzie pojazdu wystawowego pokazano takie wyposażenie specjalne, jak skrzynka na narzędzia, podest obsługowy, oś podnoszona, reflektor wsteczny LED oraz hydrauliczna klapa tylna, zamykana przez naciśnięcie pedału hamulca. Klapa ta może być wychylana lub odchylana.

Cała rama wywrotki wannowej Kögel jest chroniona technologią nanoceramiczną oraz powłoką KTL, pokrytą następnie warstwą lakieru UV.

4trucks.pl / Kögel

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL