Gliwice Logistyka Przyszłość

Gliwice Logistyka Przyszłość

klaster-logistyczny

Korzystne położenie i dobra infrastruktura. Gliwice to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków magazynowo logistycznych w kraju.

W ubiegłym roku powstał tutaj pierwszy na Górnym Śląsku klaster logistyczny. Co to oznacza dla działających tutaj firm? Jak przekłada się to na ich rozwój i współpracę? Jakie ma znaczenie dla regionu? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczestnicy konferencji Gliwice Logistyka Przyszłość - perspektywy rozwoju rynku logistyki i magazynów w Gliwicach i na Śląsku w dniu 22 marca br.Celem konferencji było przedstawienie perspektyw rozwoju sektora magazynowo-logistycznego w regionie, a także preferencji najemców logistycznych obiektów i najnowszych trendów w projektowaniu magazynowo-logistycznych kompleksów.

Podczas konferencji odbyła się dyskusja panelowa na temat możliwości współpracy przedsiębiorstw w ramach nowo powstałego gliwickiego klastra logistycznego.
W spotkaniu wzięli udział m.in. Adam Neuman, zastępca prezydenta Gliwic, przedstawiciele instytucji reprezentujących branżę logistyczną, deweloperzy, doradcy rynku nieruchomości, eksperci i inwestorzy.

Gospodarzem i jednocześnie współorganizatorem konferencji był Prezydent Miasta Gliwice. Organizatorem spotkania była firma Bluevine Consulting zajmująca się od kilku lat organizacją cyklu seminariów inwestycyjnych Prospects in Poland w największych miastach Polski i najciekawszych rejonach dla inwestycji.

- Położenie Gliwic na skrzyżowaniu dwóch transeuropejskich korytarzy transportowych, autostrad A1 i A4 powoduje, że chętnie lokują się tu m.in. firmy logistyczne, którym istniejąca sieć powiązań komunikacyjnych zapewnia dogodne połączenia nie tylko z resztą Polski, ale również z Niemcami, Czechami i Słowacją. Ponadto działa tutaj również specjalna strefa ekonomiczna. Wartość ulokowanych w niej inwestycji to około 6 miliardów zł.
Inwestorom sprzyja również polityka lokalnych władz, która sprawia, że Gliwice są miastem przyjaznym dla biznesu
- podkreśla Aneta Kłodaś z firmy Bluevine Consulting.

4trucks.pl / Prospects in Poland