DKV kontroluje tankowania, opłaty drogowe i emisję CO2

DKV kontroluje tankowania, opłaty drogowe i emisję CO2

DKV_Card_-_600

EReporting DKV to innowacyjny program do zarządzania transakcjami z kart paliwowych. Jako pierwszy w Europie analizuje łącznie dane na temat tankowań, przejazdów autostradami czy emisji CO2. Oferuje specjalne raporty ostrzeżeń.

Nowa platforma eReporting umożliwia kontrolę w ramach jednego narzędzia nie tylko zakupów paliwa, ale i opłat drogowych dokonywanych na terenie całej Europy.  Za pośrednictwem DKV można uregulować płatności za przejazdy autostradami, tunelami czy mostami we wszystkich systemach opłat, które działają w Europie. Mowa tu zarówno o automatycznych urządzeniach pokładowych (np. GO Box czy Toll Collect),  winietach, jak i płatnościach pre-paid dokonywanych kartą paliwową DKV.

- Dane te regularnie spływają do centrali DKV, która udostępnia ich bieżącą kontrolę poprzez program eReporting. System umożliwia też ustawienia zakazów jazdy wybranymi odcinkami płatnych tras, co wpływa na ograniczenie kosztówtransportu. -  mówi Michał Bałakier, prezes DKV Euro Service Polska.

Jednocześnie eReporting DKV analizuje płatności za paliwo w ramach największej w Europie liczby ponad 45 000 stacji. Należą do nich zarówno znane stacje markowe, np. w Polsce PKN Orlen, Shell, BP, Statoil czy Lukoil, jak i wybrane stacje prywatne. Podczas gdy podobne narzędzia dostępne na rynku analizują płatności w ramach jednej sieci stacji, system DKV integruje dane z wielu koncernów paliwowych oraz krajów. Według klucza tankowań i opłat można prześledzić trasę każdego pojazdu  na interaktywnej mapie.

Kluczową funkcją nowego programu jest tworzenie własnych raportów, które obrazują transakcje przyporządkowane do wybranych pojazdów, rodzaju zakupów (np. tylko opłaty drogowe w Niemczech lub paliwo z Czech), krajów lub dat. Wystarczy zdefiniować kryteria wyszukiwania, a system sam wygeneruje raport, który można zapisać na platformie www lub w swoim komputerze. Kolejną innowacją eReportingu DKV są specjalne raporty ostrzeżeń o dokonaniu przez kierowcę nieplanowanej lub podejrzanej transakcji. Jak to działa? Właściciel zaznacza w systemie rodzaje płatności, do których kierowca nie jest uprawniony. Mogą to być np. przejazdy wybranymi odcinkami autostrad lub tankowania dokonane
w krajach, gdzie paliwo jest drogie.

Jeśli karta DKV lub box do poboru opłat drogowych zarejestruje transakcję zbieżną  z tymi kryteriami, klient DKV otrzymuje e-mail z ostrzeżeniem. Dzięki temu może upomnieć kierowcę będącego nadal w trasie. System sam ostrzega teżo podejrzanie dużych tankowaniach czy przejazdach w weekendy.  Ciekawą funkcją eReportingu jest analiza emisji CO2 i średniego zużycia paliwa. Na podstawie danych, które wprowadzane są do systemu podczas każdego tankowania (np.aktualne stany licznika) tworzone są analizy emisji spalin. Służą one na przykład do ustalania wysokości opłatyśrodowiskowej w Polsce.

eReporting dostępny jest bezpośrednio ze strony www.dkv-euroservice.pl, nie wymaga więc pobierania oprogramowania i po zalogowaniu można z niego korzystać  z dowolnego komputera.  DKV oferuje go w trzech wersjach: standardowej (bezpłatnej), wzbogaconej o raporty własne (9,90 euro) oraz posiadającej dodatkową funkcją ostrzeżeń (14,90 euro). Program we wszystkich wersjach jest bezpłatny,  zastępuje działającą wcześniej aplikację Menedżer Transakcji DKV.

Źródło: DKV Euro Service

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL