Cena emisyjna akcji Trans Polonia ustalona na 8 zł

Cena emisyjna akcji Trans Polonia  ustalona na 8 zł

Cena emisyjna akcji w pierwszej publicznej ofercie Trans Polonia - specjalistycznej firmy transportowej zajmującej się transportem mas bitumicznych oraz produktów chemicznych - została ustalona na 8 zł. Wartość emisji wyniesie 4 181 088 zł. Zapisy potrwają do 5 listopada. Funkcję Oferującego pełni Biuro Maklerskie BOŚ . Po emisji - jeszcze w IV kwartale. 2010 spółka zadebiutuje na rynku głównym GPW.

Na podstawie prospektu emisyjnego  do obrotu na rynku regulowanym ma trafić 2 500 000 akcji serii B, 277 364 akcji serii C, do 522 636 akcji serii D oraz do 522 636 praw do akcji serii D Trans Polonia. W III kwartale 2010 r. Trans Polonia  zanotowała ponad 8,21 mln zł przychodów ze sprzedaży i 641 tys. zł zysku netto, w porównaniu do odpowiednio 4,14 mln zł przychodów (wzrost o 98 proc.) i 106 tys. zł zysku netto (wzrost o 504 proc.) w analogicznym okresie 2009 r. W okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2010 r. Trans Polonia wypracowała ponad 15,84 mln zł i 830 tys. zysku netto.

Część z posiadanych środków została wykorzystana na zakup 4 ciągników siodłowych z czego 2 sztuki posłużą do przewozu mas bitumicznych a 2 przewozić będą płynną chemię. Ich posiadanie przez firmę pozwoli zwiększyć moce przewozowe oraz lepiej reagować na wymagania klientów. Ze środków tych zakupione zostaną również różne rodzaje naczep m.in.  naczepy-cysterny typu JUMBO -2 sztuki dla obsługi przewozu płynnej chemii. Jej pojemność to 54000dm3, jest podzielona na trzy komory. Jest szczególnie przydatna w przewozach łączących eksport z importem, gdyż pozwala przewozić różne ładunki w komorach bez konieczności mycia cysterny.; naczepy-cysterny uniwersalne - 2 sztuki. Tego typu cysterny pozwalają  na przewóz szerokiego zakresu produktów chemicznych na dowolnych trasach.; naczepy-cysterny do przewozu mas bitumicznych - 9 sztuk. Jest to typ jednostki w największym stopniu dotychczas eksploatowanej i sprawdzonej przez emitenta. Zakup kolejnych jednostek, pozwoli firmie łatwiej  dostosować moce przewozowe do potrzeb klientów.

-Mając na celu maksymalizację wpływu środków pieniężnych z realizowanej obecnie oferty publicznej akcji serii D, a także na podstawie zakończonego book-buildingu, podjęliśmy decyzję o ustaleniu ceny emisyjnej na poziomie 8 zł za sztukę. Spodziewamy się, że będzie ona atrakcyjna dla inwestorów, szczególnie w kontekście rekordowych wyników finansowych osiągniętych w tym roku. Dziś rozpoczęły się zapisy, opierając się na deklaracjach złożonych w ramach book-buildingu planujemy pozyskać 4,18 mln zł. Środki z emisji zainwestujemy przede wszystkim w rozbudowę parku maszynowego, co pozwoli nam na istotne zwiększenie ilości realizowanych zleceń. - Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia.

Źródło: Trans Polonia

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL