Autobus turystyczny Volvo 9500

Autobus turystyczny Volvo 9500

Volvo_9500_1_-_600

Volvo Buses wprowadza na rynek Volvo 9500, posiadający wszystkie cechy, z których słynie firma Volvo, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, dbałość o środowisko oraz jakość. Mniejszy silnik oraz prostszy podstawowy wygląd oferują klientom więcej możliwości w zakresie obniżenia kosztów prowadzenia działalności.

Modele Volvo 9700 oraz Volvo 9900 od dawna znane są ze swojej wyjątkowej efektywności. Znaczący sukces na rynku odniosły dzięki połączeniu niskich kosztów eksploatacji z komfortem i niezawodnością w obsłudze. Autobusy turystyczne Volvo 9500 mogą znaleźć zastosowanie w transporcie uczniów, drużyn sportowych, wycieczek jednodniowych dla seniorów, w transporcie wahadłowym i w wielu innych sytuacjach. Są to pojazdy wszechstronne i wytrzymałe. Oferują one bezpieczeństwo , są ekologiczne.

Autobusy Volvo wyposażone są m.in.  w system ochrony przed skutkami zderzeń czołowych Front Impact Protection, w którym wzmocniony przód chroni kierowcę. bezpieczeństwo zapewnia również system zapobiegający wjechaniu samochodu pod autobus w przypadku zderzenia czołowego Front Underrun Protection System oraz układ minimalizujący ryzyko urazów kolan kierowcy w przypadku zderzenia.

 -W związku z rosnącym zapotrzebowaniem w segmencie średnim, wprowadzamy obecnie na rynek Volvo 9500. Coraz więcej klientów poszukuje ekonomicznego autokaru na krótkie przejazdy oraz do transportu wahadłowego. Niskie zużycie paliwa jest kluczowe w tym segmencie. Połączenie dziewięciolitrowego silnika z naszą sprawdzoną oraz ekonomiczną skrzynią biegów I-shift sprawia, że model ten jest niezwykle konkurencyjny pod względem zużycia paliwa. - mówi Mike Ball, dyrektor ds. rozwoju Volvo Buses w Europie.

Jedną z przyczyn niższej ceny Volvo 9500 jest fakt, że w tym modelu trzynastolitrowy silnik Volvo zastąpiono dziewięciolitrowym. Dziewięciolitrowy silnik ma większy moment obrotowy przy szerszym zakresie obrotów i zapewnia dużą moc przy niskich obrotach silnika. Sześciocylindrowy silnik wyposażony jest w wałek rozrządu w głowicy, cztery zawory na cylinder, pompowtryskiwacz oraz kompletną głowicę cylindra. Dzięki wydajności spalania połączonej z technologią selektywnej redukcji katalitycznej, silnik jest przyjazny dla środowiska i spełnia wymogi norm Euro 5 w zakresie emisji spalin.
 
Skrzynia biegów Volvo I-Shift to 12-biegowa ręczna skrzynia biegów z automatycznym systemem zmiany biegów, która zapewnia maksymalną wygodę prowadzenia i jazdy oraz wyjątkową oszczędność paliwa. Starannie zaprojektowana skrzynia biegów zapewnia doskonałą kierowalność pojazdu. Volvo 9500 zabiera, w zależności od specyfikacji, od 49 do 55 pasażerów. Wraz z Volvo 9500 na klientów czeka długa lista atrakcyjnych ofert posprzedażowych, w tym rozwiązania w zakresie finansowania oraz umowy serwisowe. Klientom oferuje się również pomoc sieci serwisów Volvo, jednej z największych sieci w branży, które pomogą utrzymać optymalną wartość autokaru na rynku wtórnym.Pojazd będzie produkowany w zakładzie Volvo Buses we Wrocławiu, a pierwsze autokary pojawią się na rynku na początku 2011 r.

-Podstawowy design Volvo 9500 można wzbogacić szeregiem opcji komfortowych, takich jak system audio-video, toaleta czy ekspresy do parzenia kawy. Klienci mogą wybrać z wielu pakietów specyfikacji i stworzyć autokar, który najlepiej odpowiada ich potrzebom. -  zapewnia Mike Ball.

Źródło: Volvo Bus Corporation

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL