Pierwsza publiczna emisja akcji Trans Polonia

Pierwsza publiczna emisja akcji Trans Polonia

Trans Polonia - specjalistyczna firma transportowa zajmująca się transportem mas bitumicznych oraz produktów chemicznych - zakończyła z sukcesem pierwszą publiczną emisję akcji. Inwestorzy zapisali się na wszystkie oferowane walory, tj. 522 636 akcji serii D po 8 zł za sztukę.

W Transzy Dużych Inwestorów przydzielono akcje 8 Inwestorom w łącznej liczbie 444.236 Akcji Serii D, natomiast w Transzy Małych Inwestorów przydzielono akcje 119 Inwestorom  w łącznej liczbie 78.400 Akcji Serii D. Redukcja w przypadku Transzy Małych Inwestorów wyniosła 24,2 proc.. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup jednostek floty transportowej do przewozu płynnej chemii. W listopadzie Trans Polonia  zadebiutuje na rynku głównym GPW.
 
- W 2008 roku zadebiutowaliśmy na rynku NewConnect, wtedy już mieliśmy na uwadze że ten rynek jest dla nas tylko przystankiem w drodze na parkiet główny. Ostatnie dwa lata udało nam się dobrze wykorzystać na inwestycje w fundamenty spółki oraz budowę relacji biznesowych. Pozwoliło to na bardzo sprawne uplasowanie naszej pierwszej publicznej emisji akcji, którą inwestorzy objęli w całości. Pozyskaliśmy 4,18 mln zł, które przeznaczymy na zakup jednostek transportowych. Teraz skupimy się już na ostatecznych przygotowaniach do debiutu na rynku głównym GPW, co powinno nastąpić jeszcze w listopadzie br. Liczymy, że zmiana rynku notowań przełoży się m.in. na większą płynność akcji, a tym samym na wzrost zainteresowania ze strony inwestorów instytucjonalnych - mówi Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia.

Po pierwszych dziewięciu miesiącach 2010 r. Trans Polonia zanotowała ponad 15,8 mln zł przychodów i 830 tys. zł zysku netto, w porównaniu do odpowiednio 9,4 mln zł przychodów i 333 tys. zł zysku netto w analogicznym okresie 2009 r. Na podstawie prospektu emisyjnego [dostępny na stronach www.transpolonia.pl, www.bossa.pl] do obrotu na rynku regulowanym trafi 2 500 000 akcji serii B, 277 364 akcji serii C, do 522 636 akcji serii D oraz do 522 636 praw do akcji serii D Trans Polonia.

Źródło: Trans Polonia

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL