Castrol w nowych ciężarówkach

Castrol w nowych ciężarówkach


castrol_lid

Dzisiaj dobry olej to nie tylko taki, który wystarczy od wymiany do wymiany oraz zadowoli klienta niską ceną. Dobry olej musi chronić zaawansowane technologie stosowane w nowoczesnych silnikach oraz ich osprzęt. Castrol jest tego świadomy, od lat współpracując z czołowymi producentami samochodów.

Nieustanny rozwój silników i ich osprzętu, mający na celu zwiększenie wydajności oraz ekologiczności, wymusza na producentach olejów ścisłą współpracę z producentami silników. Filtry cząstek stałych, turbosprężarki i kompresory, układy wtryskowe, systemy recyrkulacji spalin czy selektywne katalizatory redukujące SCR nie mogą poprawnie pracować bez odpowiedniego zaplecza w postaci oleju. MAN, Mercedes, RVI, Scania czy Volvo to tylko nieliczni, którzy korzystają z wiedzy i technologii oferowanych przez Castrola. Bez tej wzajemnej współpracy osiągnięcie wysokich norm czystości spalin nie byłoby w ogóle możliwe. Główne wspólne cele to: ochrona przeciwzużyciowa silnika, jego czystość i lepsza kontrola tego, co dzieje się z cząstkami węgla (czyli sadzą). Nowoczesne oleje muszą spełniać warunki specyfikacji producentów silników, a często są tworzone z przeznaczeniem do konkretnych pojazdów. Właściwości i skład olejów są tak dobrane, by zapewnić im jak najdłuższy czas życia i ochronę.

Ważny odpowiedni olej
Clean Performance Technology stymuluje i zwiększa czystość i ochronę przed zużyciem silnika poprzez: zmniejszenie poziomu dodatków metalicznych wydłużających trwałość systemów filtrujących emisję składników toksycznych spalin oraz obniżenie poziomu popiołów detergentowych i konwencjonalnych dodatków przeciwzużyciowych, które zapewniają kompatybilność z układami wtórnej obróbki gazów spalinowych.

Systemy obróbki spalin stosowane przez różnych producentów silników Euro 4:

castrol_1

To co do niedawna jeszcze wydawało się niemożliwe jest w zasięgu reki. Oleje typu Low SAPS smarujące najnowocześniejsze silniki umożliwiają osiągnięcie normy czystości spalin Euro 6. Firma BP nie ustaje w swoich wysiłkach, aby silniki były bardziej żywotne, wydajne i ekologiczne.
Oleje typu Low SAPS dzięki niskiej zawartości popiołów siarczanowych, fosforu i siarki idealnie nadają się do nowoczesnych pojazdów wyposażonych w filtry cząstek stałych. Nieustanny rozwój technologii silników umożliwia spełnianie przez nie coraz surowszych norm czystości spalin, co znajduje swoje odzwierciedlenie w polepszającym się stanie środowisku naturalnego. Nowoczesne oleje silnikowe BP są ukierunkowane także na zwiększenie ich efektywności i zmniejszenie kosztów eksploatacji.

EURO - Emisja:

castrol_3

Wątpliwości uzytkowników:
Czy mogę używać nowych produktów w starszych ciężarówkach Euro 2 i Euro 3?
- Nowe oleje spełniające wymagania ACEA E6 i ACEA E7 mogą być używane w starszych silnikach i w niektórych przypadkach zapewniają dodatkowe korzyści w porównaniu do olejów klasy ACEA E4 i ACEA E5.

Jak długo będę mógł jeździć ciężarówką z silnikiem Euro 3?
- Nie będzie ograniczeń dotyczących czasu używania silników Euro 3, jednakże każdy nowy model sprzedany po Listopadzie 2005 roku będzie musiał spełniać wymagania Euro 4.

Czy w dalszym ciągu będzie można kupić tradycyjne oleje silnikowe "nie Low SAPS"?
- Tak, nawet niektóre silniki Euro 4 nie wymagają olejów Low SAPS.

Dlaczego AdBlue jest wymagane do niektórych silników Euro 4?
- AdBlue jest rozwiązaniem wymaganym dla ciężarówek wyposażonych w katalizatory SCR. Jest to specjalny roztwór mocznika i innych substancji w wodzie.

Czy silniki Euro 4 wymagają tylko olejów syntetycznych?
- Nie ma formalnej konieczności używania oleju syntetycznego do silników Euro 4, jednak oleje Low SAPS muszą zawierać pewną ilość olejów syntetycznych aby spełnić wymaganie niskiej zawartości siarki.


Czy silniki Euro 4 wymagają stosowania innych (np. krótszych lub dłuższych) okresów
międzywymianowych?

- Producenci pojazdów nie sprecyzowali jeszcze wszystkich wymagań dla silników Euro 4 dotyczących maksymalnych okresów międzywymianowych. W praktyce mogłyby pozostać bez zmian lub zostać skrócone w zależności od konstrukcji silników.

Czy systemy wtórnej obróbki spalin zmniejszają będą zwiększać zużycie paliwa przez silnik?
- Zużycie paliwa silników Euro 4 zależy głównie od użytego systemu zmniejszania emisji (konstrukcja silnika i system wtórnej obróbki gazów spalinowych maja wpływ na zużycie paliwa). W przybliżeniu układ EGR i DPF może podnieść zużycie paliwa do 5%; a użycie układów SCR może je zmniejszyć nawet do 10% w porównaniu do silników Euro 3.

Jakie dodatkowe korzyści niesie za sobą stosowanie nowych olejów?
- Nowe oleje zapewniają podwyższone właściwości w porównaniu do poprzednich ACEA E4 i ACEA E5, przede wszystkim w obszarze kontroli zawartości sadzy, zużycia silnika i własności antykorozyjnych i odporności na utlenianie.

Castrol_6

 

 


Przeczytaj też:
Okradzione ciężarówki w Niemczech

Minionej nocy niedaleko Koblenz zgłoszono, policji autostradowej, kradzież w kabinach dwóch ciężarówek.

Odblaski w ciężarówkach

Aż trzy na cztery pojazdy ciężarowe w Polsce nie spełniają norm w zakresie oznakowania odblaskowego stanowiąc potencjalne zagrożenie na drodze – raport 3M.

Snow Music Days w Inter Cars

Snow & Music Days 2018 to wyjątkowa inicjatywa Inter Cars, która ma na celu dostarczyć klientom dystrybutora emocji, wrażeń i fachowej wiedzy.

Castrol Vecton - nowa gama olejów do ciężarówek

Castrol wprowadza nowe oleje do ciężarówek - Vecton. Linia ta zastąpi dotychczasowe produkty Enduron i Tection Global. Castrol partnerem programu lojalnościowego Szerokości!

Realizowany we wszystkich serwisach Grupy DBK program "Szerokości!" to obecnie jeden z najpopularniejszych programów lojalnościowych dedykowanych kierowcom pojazdów ciężarowych i dostawczych w Polsce. Wszyscy na start, czas zacząć Wielki Rajd

Zeszłoroczna, rajdowa konwencja konkursu związanego z Galą Mistrzów Warsztatu przypadła do gustu klientom Inter Cars SA. Dlatego w tym roku firma zapraszama na drugą edycję Wielkiego Rajdu. Castrol i TomTom zbadają zachowania kierowców

TomTom zawarł partnerstwo z firmą Castrol, jednym z czołowych światowych producentów olejów silnikowych, w celu zbadania wzorców zachowań kierowców w zakresie "zatrzymanie - ruszanie". Współpraca pomiędzy Bosch i Castrol

Oleje i smary Castrol dla ponad 7000 europejskich warsztatów partnerskich Bosch. Budzisko: 4 nieudane próby przemytu papierosów

W wyniku ostatnich kontroli, prowadzonych na krajowej ósemce w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku, funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali przemyt w sumie 11,5 tysiąca paczek papierosów.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL