Platinum Ultor Futuro - premiera ORLEN OIL

Platinum Ultor Futuro - premiera ORLEN OIL
Orlen-Oil

Podczas VI Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK, odbyła się premiera prasowa oleju Platinum Ultor Futuro 15W-40. Olej przeznaczony jest do silników Diesla w samochodach ciężarowych, autobusach i w eksploatacji ciężkiego sprzętu.

Oferowany przez spółkę ORLEN OIL produkt powstał w oparciu o wysokogatunkowy olej bazowy, który w połączeniu z perfekcyjnie dobranymi dodatkami uszlachetniającymi zapewnia wydłużoną żywotność silnika i gwarantuje utrzymanie jego maksymalnej mocy, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy.

Zastosowanie Platinum Ultor Futuro 15W-40 pozwala ponadto na wydłużenie okresu między wymianami oleju, jak również na zmniejszenie zużycia paliwa i poziomu zanieczyszczenia środowiska naturalnego, czego dowodem są rygorystyczne normy EPA Tier I i II (Environmental Protection Agency – amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska) w zakresie emisji NOx (tlenku azotu) oraz PM (cząstek stałych), a także wymagania światowej klasyfikacji jakości Global DHD-1, które spełnia proponowany przez firmę ORLEN OIL produkt.

Sebastian_Zywczyk_Kierownik_Dzialu_Motoryzacji- Zaawansowane technologie wykorzystane przy produkcji Platinum Ultor Futuro sprawiają, że wprowadzony przez spółkę olej nie tylko spełnia wymagania norm emisji spalin Euro 5, ale dodatkowo ACEA E9-08 może w przyszłości stanowić minimalny poziom wymagań przyszłej normy Euro 6. Nie bez znaczenia pozostaje również kompatybilność oleju Platinum Ultor Futuro ze wszystkimi urządzeniami obróbki spalin zarówno EGR- SCR, DOC jak i DPF - powiedział Sebastian Żywczyk, kierownik działu motoryzacji ORLEN OIL.

Platinum Ultor Futuro 15W-40 należy do grupy najnowocześniejszych środków smarowych oferowanych przez firmy na całym świecie. Olej ten spełnia również normy najważniejszych producentów samochodów, wśród których znajdują się MAN, Volvo czy Renault.

Nie przypadkowo spółka ORLEN OIL postanowiła zaprezentować swój produkt na MASTER TRUCK. Zlot ten, odbywający się w dniach od 09 do 11 lipca br., zgromadził dziesiątki tysięcy pasjonatów samochodów ciężarowych.

Zbigniew_Ziemianin_Dyrektor_ds._Sprzedazy_i_Marketingu- Charakter organizowanego od 2005 roku Zlotu MASTER TRUCK w sposób idealny wpisuje się w strategię firmy ORLEN OIL posiadającej rozbudowaną ofertę środków smarowych przeznaczonych do smarowania silników samochodów ciężarowych - mówił Zbigniew Ziemianin, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu ORLEN OIL.


Firma ORLEN OIL jest producentem całej gamy olejów z rodziny PLATINUM Ultor przeznaczonych do silników samochodów ciężarowych, autobusów oraz ciężkiego sprzętu. W ofercie produktowej Platinum Ultor znajdują się m.in. oleje do nowoczesnych silników spełniających normy Euro 5 i Euro 4 oraz starszych konstrukcji budowlanych funkcjonujących w oparciu o wymogi norm Euro 3, 2, i 1.

Dawid_Niedojadlo_Kierownik_Dzialu_Marketingu- Nieustannie rozwijamy ofertę produktów dedykowanych dla segmentu samochodów ciężarowych i jesteśmy dumni z naszego strategicznego partnerstwa na największej w Polsce imprezie skierowanej do właścicieli i pasjonatów samochodów ciężarowych - powiedział Dawid Niedojadło, kierownik działu marketingu ORLEN OIL.

 

materiały: ORLEN OIL

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL