Alcolock - dostępny w ciężarówkach Volvo

Alcolock - dostępny w ciężarówkach Volvo
ImageZ danych UE wynika, że alkohol jest główną przyczyna wypadków, w których giną ludzie. Około jedna trzecia wypadków śmiertelnych w Europie ma związek z alkoholem. Na szczęcie do rzadkości należą przypadki, w których sprawcami wypadków są zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych, będący pod wpływem alkoholu. Jednakże na firmy transportowe i kierowców jest wywierana coraz większa presja, aby udowadniali, że podejmują wszelkie możliwe kroki zmierzające do minimalizacji czynników ryzyka i poprawy bezpieczeństwa jazdy.
Nowy Alcolock Volvo to jedyne tego typu urządzenie, montowane fabrycznie w celu zapewnienia niezawodności. Stanowi ważny krok naprzód w ograniczaniu liczby wypadków mających związek z alkoholem. Alcolock trzeciej generacji, wprowadzany na rynek w 2008 r., jest przy tym tańszy i wymaga rzadszej kalibracji niż jego poprzednicy.


Jako wyjątkowe rozwiązanie w branży transportowej, Alcolock umożliwia przewoźnikom i kierowcom dawanie dobrego przykładu i realizację polityki zera tolerancji dla jazdy pod wpływem alkoholu. Decydując się na Alcolock Volvo, firmy transportowe wykonują duży krok naprzód w kierunku minimalizacji ryzyka wypadków mających związek z alkoholem, co przyczynia się do ochrony ludzkich istnień i poprawy bezpieczeństwa. Firmy transportowe udowadniają również, że troszczą się o bezpieczeństwo i w ten sposób wzmacniają swój społeczny wizerunek.

Alcolock wykorzystuje nowoczesną technologię ogniw paliwowych, zapewniając wysoką jakość i dokładność pomiaru. W razie potrzeby unieruchamia rozrusznik i jest wyposażony w rejestrator zdarzeń. Aby móc uruchomić silnik, kierowca musi najpierw wykonać test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, przez pięć sekund dmuchając w ustnik jednostki pomiarowej. Jeżeli stężenie alkoholu nie przekracza maksymalnej dopuszczalnej wartości, na wyświetlaczu pojawia się informacja Uruchom silnik. W przeciwnym razie, wyświetlacz pokazuje komunikat Blokada i silnika nie da się uruchomić.

Alcolock został pozytywnie przyjęty w Szwecji i Francji, gdzie już od jakiegoś czasu jest dostępny, zarówno jako wyposażenie fabryczne, jak i montowane w już eksploatowanych pojazdach. Obecnie, żeby ułatwić spełnienie coraz bardziej rygorystycznych przepisów oraz wyjść naprzeciw rosnącej świadomości dotyczącej bezpieczeństwa, Volvo Trucks wprowadza Alcolock na rynki większości pozostałych krajów w Europie.

Alcolock w skrócie:
- Dostępny, jako wyposażenie fabryczne w Volvo FM, FH i FH16 lub jako zestaw do późniejszego montażu we wszystkich samochodach ciężarowych Volvo.
- Jedyny alkomat z blokadą rozruchu silnika, spełniający wymagania ADR
- Wykorzystuje nowoczesną technologię ogniw paliwowych, zapewniając jakość i dokładność pomiaru
- Składa się z jednostki głównej, wbudowanej w deskę rozdzielczą, oraz jednostki pomiarowej, umieszczonej w kabinie.
- Aby wykonać test, wystarczy dmuchać w ustnik przez 5 sekund.
Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL