Truck & Van wydanie kwietniowe

Truck & Van wydanie kwietniowe

TruckVan_2012_04-4trucks

W najnowszym wydaniu miesięcznika Truck & Van m.in.:

Pełnym gazem
Gaz należy do najłatwiej dostępnych paliw alternatywnych. Rośnie zainteresowanie nim, czego dowodzi wysoka frekwencja na Międzynarodowych Targach GasShow 2012 w Warszawie. Jednocześnie z targami gazowymi odbywała się wystawa Autoservice Expo. Obie branże są komplementarne i zgodnie współżyją na rynku. Impreza zgromadziła przeszło 150 wystawców z Polski i zagranicy. Organizator ocenia, że odwiedziło ją 5 tys. osób.

Przemawia prostotą
W wykonaniu mistrza, każda czynność wydaje się łatwa. Może dlatego Scania R480 z silnikiem Euro 6 sprawia wrażenie tak zwyczajnej. Pierwsza "euro-szóstka” trafiła do naszych rąk pół roku wcześniej. Pisaliśmy o niej w numerze z listopada 2011. Była to Scania G440 z kabiną Highline. Można się spodziewać, że jeśli ktokolwiek zacznie inwestować w pojazdy Euro 6, będą to w pierwszym rzędzie duże firmy, które mogą sporo zyskać na spodziewanych obniżonych opłatach za użytkowanie dróg.

Więcej niż myślisz
Przewozy dystrybucyjne mają szerszy zakres i wymagają od pojazdu więcej niż można sądzić z pozorów. Dostarczanie towarów na niewielką odległość, w pobliże ich końcowego użytkownika jest pracą z gatunku niedocenianych. Życie dostawcy uprzykrzają "bariery architektoniczne” i samochody źle dopasowane do swoich zadań. Inni użytkownicy drogi również piętrzą przeszkody. Każdy lubi chrupiące bułeczki, ale parkujące na światłach awaryjnych furgony to wszak zawalidrogi - prawda?

Paliwowa alternatywa
Od jesieni ub. roku dziesięć samochodów ciężarowych Volvo zasilanych Bio-DME bierze udział w testach eksploatacyjnych w realnych warunkach. Na półmetku realizacji projektu jego rezultaty przewyższyły oczekiwania badaczy. Testy mają na celu ocenę potencjalnego rynku dla Bio-DME (eteru dimetylowego) jako paliwa do samochodów użytkowych. Już po kilku miesiącach wiadomo, że Bio-DME zdaje ten egzamin celująco.

Praktyczne uzupełnienie
Transport budowlany kojarzy się przede wszystkim z dowozem kruszyw czy betonu, ale przy każdej inwestycji ogromne znaczenie mają też inne materiały. Rury kanalizacyjne, przepusty, kostka brukowa, elementy nośne dachu, blacha na pokrycie, stolarka drzwiowa i okienna, systemy dociepleń - to wszystko musi się znaleźć na budowie, nie wspominając już np. o betoniarce, agregacie prądotwórczym czy płycie zagęszczające

Dodatkowe poduszki
Zły stan polskich dróg i jazda z maksymalnym obciążeniem powodują szybkie zużycie elementów zawieszenia oraz znaczne pogorszenie własności trakcyjnych samochodów dostawczych. Lekarstwem może być dodatkowy system pneumatycznego zawieszenia. Producenci pojazdów użytkowych projektują zawieszenia tak, aby spisywały się jak najlepiej, jednak tylko w określonym zakresie, przez co zazwyczaj zaniżają maksymalną ładowność. Większość pojazdów jest również przewidziana do poruszania się po utwardzonych nawierzchniach dobrej jakości, jakie występują w krajach zachodniej Europy.

Windą do nieba
Sprawna i terminowa dystrybucja towarów wymaga praktycznych rozwiązań. Wśród najbardziej niezbędnych są windy załadunkowe, które eliminują konieczność stosowania wózków widłowych, zapewniając kierowcy olbrzymią wygodę i niezależność. Platforma załadunkowa jest urządzeniem, które w znaczący sposób ułatwia załadunek i wyładunek, przemieszczając towar z poziomu podłoża na poziom podłogi ładowni, lub odwrotnie. Jest mocowana w tylnej części ramy pojazdu i znajduje zastosowanie w samochodach dostawczych, ciężarowych, przyczepach i naczepach.

Chłód na żądanie
Agregaty chłodnicze montowane na samochodach dostawczych są tak skonstruowane, aby pasowały do wielu marek pojazdów. Wyróżniające je elementy to uchwyt sprężarki i sama sprężarka, które pasują tylko do jednego silnika. Na rynku jest kilkadziesiąt modeli agregatów do zabudów chłodniczych na dostawczakach. Dokonując wyboru, warto prześledzić ich możliwości chłodnicze w zależności od wielkości ładowni, aby móc zapewnić odpowiednie warunki przewozu.

50-lecie firmy ZANOTTI!
Ostatnie dwa lata były "gorącym" okresem w branży chłodnictwa transportowego w Polsce. Na pewno najbardziej znaczącym wydarzeniem jest pojawienie się i dynamiczny rozwój marki Zanotti na naszym rynku.

Jakość poparta doświadczeniem
Kingtec Technologies Co. LTD to największy producent urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych w Chinach, oferujący swoje produkty na całym świecie. W ofercie producenta poza klimatyzatorami autobusowymi, kolejowymi oraz stacjonarnymi, na szczególną uwagę zasługuje prężnie rozwijający się dział chłodnictwa transportowego.

Mozolnie w górę
O poprawiającej się kondycji polskiej gospodarski świadczył zeszłoroczny wzrost sprzedaży pojazdów dostawczych. Polskie firmy zarejestrowały 42 692 samochodów użytkowych o dmc do 3,5 tony, czyli o 3954 szt. (+10,2%) więcej niż rok wcześniej. Nadal jednak o jedną czwartą mniej niż w rekordowym 2008 roku. Do zdecydowanie udanych można zaliczyć końcówkę roku, kiedy to dostarczono 5468 szt. dostawczaków, czyli 6,9% więcej niż rok wcześniej, i 29,2% więcej niż w listopadzie 2011 roku.

4trucks.pl / Truck & Van


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logoPrzeczytaj też:
Utrudnienia w okolicy Alkmaar. Boeing jedzie.

Transport gabarytu zajął trzy dni.

 

Kierowca ciężarówki jednym z najlepiej zarabiających w Rosji

Według rosyjskich ekspertów poszukujących pracowników w Rosji, najlepiej płatne prace w 2018 roku dotyczyły IT, transportu, logistyki i produkcji.

Ciężarówka wywrócona na wietrze - kto winien?

W okresie jesienno-zimowym lub wiosną ciężarówki są narażone na silne podmuchy wiatru. czasem przewracają się.

44 tony - tak, ale pod pewnymi warunkami

Niemieckie Ministerstwo Transportu odrzuciło wniosek 17 spedytorów którzy domagali sie dopuszczenia do ruchu drogowego zestawów 44 tonowych.

Dzień Reformacji - zakaz jazdy samochodów ciężarowych

Państwa federalne, w których Dzień Reformacji jest związany z zakazem prowadzenia pojazdów to: Brandenburgia, Mecklenburg-Vorpommern, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia.

Głos Niemców w sprawie transportu

Coraz więcej samochodów ciężarowych porusza się po autostradach i drogach krajowych w Niemczech, co skutkuje rosnącą liczbą poważnych wypadków z ich udziałem.

Transport samochodami dostawczymi krytykowany w Niemczech

W Niemczech, w niedługim czasie, mogą nastąpić zmiany dotyczące transportu drogowego. Chodzi tu o samochody dostawcze z tzw. kurnikami na dachu.

Dlaczego Coca-Cola wybrała TomTom WEBFLEET?

Aplikacja WEBFLEET od TomTom jest prostym sposobem na zarządzanie flotą.

Doświadczony i zapracowany - kim jest polski kierowca?

Kto obecnie jeździ w firmach transportowych?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL