Wielton podbił Kazachstan

Wielton podbił Kazachstan


Wielton SA to jeden z największych graczy w Europie, jego przychody w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły o prawie 40 proc. Jeszcze większe wrażenie robi dynamika wzrostu zysku netto. Ten podskoczył w ub.roku do ponad 44,8 mln zł, z niecałych 8,4 mln zł rok wcześniej, czytamy w dzisiejszej Rzeczpospolitej.

Spółka wprowadza nowe produkty i szuka kolejnych rynków - udanie rozwija sprzedaż m.in. w Rumunii i na Ukrainie, a ostatnio także w Kazachstanie.

Producent z Wielunia poprawia wyniki nie tylko dzięki większej sprzedaży, ale i podnoszeniu rentowności. Marża globalna na produktach wzrosła w drugim kwartale tego roku (w porównaniu z II kw. 2007) o 4,3 proc. Spółka stale poszerza też ofertę.

W tym roku 64 proc. przychodów spółki przynosi eksport. Najwięcej produktów trafia do Rosji, gdzie Wielton planuje też budowę montowni. Jednak rosyjską gospodarkę również dosięgnęło spowolnienie więc wszystko może się nieco przeciągnąć. Bardzo dobrze rozwija się natomiast sprzedaż m.in. w Rumunii i na Ukrainie. Ostatnio firma zadebiutowała w Kazachstanie i już zapowiada szukanie kolejnych rynków także poza Europą.

Image W dniu 30 października Rzeczpospolita ogłosiła wyniki plebiscytu na najlepsze i najbardziej innowacyjne firmy 2008 r. W gronie dwudziestu laureatów znalazł się wieluński producent naczep i zabudów do pojazdów ciężarowych - firma Wielton.

W wyborze laureatów kapituła kierowała się wskaźnikami sprzedaży za okres czterech ostatnich lat, a także wzrostem aktywów i kapitałów. Uwzględniono również poziom efektywności kapitałów i aktywów oraz zdolność firmy do rozwoju.


źródło: Rzeczpospolita 31.10.08, Wielton

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL