Sprinter -najbezpieczniejszy dostawczak

Sprinter -najbezpieczniejszy dostawczak
Image Nowy Mercedes-Benz Sprinter po raz pierwszy przeszedł test zderzeniowy, z „2-osobową załogą” oraz ponad 270 kg ładunku w przedziale ładunkowym. Specjaliści od badania wypadków są zgodni: Nowy Sprinter jest niezwykle bezpiecznym samochodem dostawczym!

V Sympozjum Bezpieczeństwa Pojazdów Użytkowych zostało zorganizowane przez Organizację Rzeczoznawców Dekra i Zrzeszenie Inżynierów Niemieckich VDI w Centrum Zderzeniowym w Neumünster. DaimlerChrysler chciał udowodnić wysoki poziom bezpieczeństwa nowego Sprintera, dlatego zdecydował się wziąć udział w testach zderzeniowych przygotowanych w ramach tego Sympozjum.

Test zderzeniowy przygotowany według normy obowiązującej dla samochodów osobowych, a nie jak zwykle w takich przypadkach- dla pojazdów użytkowych.

Na podstawie informacji uzyskanych podczas obserwacji zderzenia, specjaliści od wypadków przyznali Sprinterowi atest potwierdzający poziom bezpieczeństwa porównywalny z najlepszymi samochodami osobowymi. Zgodnie ze schematem oceny dla samochodów osobowych wszystkie części ciała pasażera, oprócz piersi, narażone są na niewielkie ryzyko odniesienia obrażeń. Jedynie górna część tułowia była nieznacznie bardziej obciążona, co jest wynikiem działania sił opóźniających, które poprzez elementy bezpieczeństwa w ostatecznym efekcie przenoszone są także na człowieka.


 

źródło: Mercedes-Benz Polska


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL