Zainstaluj alkomat w telefonie

Zainstaluj alkomat w telefonie

Promile_600

Niemożliwe? A jednak i to całkiem gratis. Dzięki współpracy Kompanii Piwowarskiej i TESCO każdy, kto w najbliższą sobotę odwiedzi TESCO przy ul. Mrągowskiej w Poznaniu będzie mógł pobrać na swój telefon aplikację do obliczania promili w organizmie. To element wspólnej kampanii obu firm, która ma promować odpowiedzialne podejście do spożywania alkoholu.

Aplikacja działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy wprowadzić swoje dane takie jak: płeć, wiek, waga oraz ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia, by natychmiast otrzymać wynik. Ilość promili podawana w wyniku jest obliczana na podstawie algorytmu krzywej alkoholowej (wzoru Widmarka), udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nigdy nie prowadź po alkoholu - taka informacja pojawi się na wyświetlaczu telefonu, by przypomnieć wszystkim kierowcom tą ważną zasadę. Każdy będzie miał też możliwość zamówienia taksówki w wybranym mieście poprzez łatwy wybór jednego z numerów telefonu z ogólnopolskiej bazy korporacji taksówkowych.

Aplikacja została również wzbogacona o informacje dotyczące dopuszczalnego poziomu promili w różnych krajach europejskich, dzięki czemu osoby podróżujące po Europie mogą sprawdzić, jakie w danym kraju obowiązują przepisy. Dla osób chcących przetestować swój refleks została opracowana gra w kapsle, która jest integralną częścią aplikacji.

Zainteresowani mogą się zgłosić do sklepu TESCO przy ul. Mrągowskiej w Poznaniu, w sobotę 26 czerwca w godz. 10:00 - 18:00. Prócz możliwości pobrania alkomatu na telefon, będzie można wziąć udział w ciekawych konkursach, podczas których przy użyciu alkogogli będzie można sprawdzić jak zmienia się rzeczywistość po spożyciu alkoholu.

Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjechać tego dnia do TESCO, może skorzystać z innego sposobu na pobranie aplikacji na swój telefon. Wystarczy odczytać fotokod zamieszczony na stronie www.sprawdzpromile.pl lub wysłać SMS-a z hasłem PROMILE pod numer 70958 (koszt 50 gr. netto/61 gr. brutto). Na stronie programu znajdziemy również więcej informacji o akcji Sprawdź promile w TESCO oraz wiele ciekawych danych na temat wpływu alkoholu na organizm.

 Kolejne tego typu akcje odbędą się: 3 lipca w Warszawie ul. Fieldorfa 41;10 lipca w Tychach ul. Towarowa 2;17 lipca w Krakowie ul. Kapelanka 54.

 Źródło: Kompania Piwowarska

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL