Energooszczędne opony rywalizują na trasie z Warszawy do Poznania

Energooszczędne opony rywalizują na trasie z Warszawy do Poznania

Michelin_opony

W sobotę, 26 czerwca, podczas corocznego Supertestu Ekonomii, zmierzą się nie tylko samochody i silniki, ale także energooszczędne opony. Szukanie oszczędności paliwa to nie tylko dobór odpowiedniego samochodu, ale również opon, dlatego Michelin po raz kolejny podejmuje się przetestowania swoich energooszczędnych opon, tym razem najnowszych MICHELIN Energy Saver S1. Na mierzącej 350km trasie z Warszawy do Poznania analizowane będzie spalanie paliwa, w celu sprawdzenia wpływu najnowszych ekologicznych technologii na ekonomię jazdy aut osobowych.


 
Supertest Ekonomii - to przedsięwzięcie zainicjowane i corocznie organizowane przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich, które promuje bezpieczną i ekologiczną jazdę w normalnym ruchu i zgodnie z przepisami kodeksu drogowego. 7. Supertest Ekonomii odbędzie się w dniu Eco-drivingu, na liczącej około 350 km trasie z Warszawy do Poznania, z metą na Placu Mickiewicza, przy Zamku. Nowością 7. edycji będą nadajniki GPS w samochodach, dzięki którym możliwa będzie transmisja przebiegu imprezy w internecie.

W Superteście udział wezmą producenci aut osobowych, wyposażonych w najnowsze ekologiczne technologie oraz właściciele prywatnych aut zasilanych gazem ziemnym. Listę uczestników otwierają: Fiaty Panda 1.3 Multijet i 1.2 CNG, dwie Skody, Citroen C3 1.6 HDi , VW Polo BlueMotion i Toyota Prius . Pojadą także samochody zasilane gazem ziemnym, w tym  Opel Zafira 1.6 CNG , Mercedes B 170 NGT i VW Touran 2.0 EcoFuel CNG.

W tegorocznej, 7. edycji, po raz trzeci udział weźmie firma Michelin, startując w osobnej kategorii - na najbezpieczniejsze i najbardziej ekologiczne opony. W tym teście mierzony będzie wpływ ogumienia na ekonomię jazdy. Dwa jednakowe Ople Astra III z silnikami benzynowymi o pojemności 1.6l będą wyposażone w energooszczędne opony  - Michelin Energy Saver S1 oraz opony innego renomowanego producenta opon.

MICHELIN Energy Saver S1, czyli najnowsze z serii zielonych opon Michelin, będą testowane w Polsce po raz pierwszy podczas Supertestu zapewniające jeszcze niższe opory toczenia, co pozwala na zwiększanie ekonomii jazdy i ograniczenie emisji spalin. Opony z oznaczeniem S1 zostały wyprodukowane na bazie dostępnych dotychczas energooszczędnych opon Energy Saver i Primacy HP i zapewniają do 40 proc. większe przebiegi oraz największe oszczędności paliwa.

Opony ekologiczne Michelin są coraz częściej montowane na pierwszym wyposażeniu aut w Europie. W 2008 r. opona Michelin Energy Saver otrzymała ponad 120 homologacji jako wyposażenie oryginalne europejskich samochodów osobowych, a w klasyfikacji ADAC 2010, po zsumowaniu ocen indywidualnych, osiągnęła najwyższy wynik w teście.

Źródło: Michelin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL