ATC Cargo zadebiutuje 25 czerwca 2010 r. na rynku NewConnect

ATC Cargo  zadebiutuje 25 czerwca 2010 r. na rynku NewConnect

ATC Cargo - firma logistyczna specjalizująca się w organizacji transportu międzynarodowego - 25 czerwca 2010 r. zadebiutuje na rynku NewConnect. W kwietniu, Spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 2,5 mln złotych. Środki te zostaną przeznaczone na intensyfikację działań na rynku, rozbudowę i wdrożenie systemów informatycznych B2B oraz budowę systemu franczyzowego. Funkcję Autoryzowanego Doradcy pełni Corvus Corporate Finance.

- Przeprowadzona przez nas emisja cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów. Jesteśmy świadomi, że pomogły nam w tym m.in. dobre wyniki finansowe za I kwartał br. W tym okresie osiągnęliśmy zysk netto na poziomie 318 tys. złotych, wobec 34 tys. zł straty w I kw. 2009 r., natomiast prognoza zysku netto na cały 2010 r. zakłada przekroczenie 1 mln zł. Środki, które pozyskaliśmy z tej emisji wydatkujemy na rozbudowę struktury terenowej i operacyjnej, a to w dużej mierze przełoży się na rozwój możliwości operacyjnych. Powyższe działania mają także charakter optymalizacyjny,  głównie pod kątem polepszenia ergonomiczności warunków pracy handlowców - mówi Artur Jadeszko, prezes Zarządu ATC Cargo.

Docelowo ATC Cargo  zamierza przenieść się na parkiet główny. Strategia Spółki zakłada również powoływanie spółek zależnych, które będą wykonywały zadania obecnie zlecane podwykonawcą.

- Jeszcze nie ma  dokładnych wytycznych kiedy moglibyśmy się przenieść na rynek główny, jednakże NewConnect traktujemy jako rynek przejściowy, który pomoże nam zdobyć zainteresowanie i zaufanie inwestorów. Jednakże zanim to nastąpi zamierzamy pokazać akcjonariuszom nie tylko dobre wyniki ale także solidną i zyskowną strukturę działalności. Obecnie pracujemy nad rozwojem struktury terenowej, co głównie przełoży się zwiększenie portfela zleceń oraz na wzrost przychodów- mówi Artur Jadeszko.

Źródło: ATC Cargo

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL