ITD wspiera kampanię Ciśnienie na życie

ITD wspiera kampanię Ciśnienie na życie

W dniu 18 lipca 2014 roku dzięki gościnności dyrekcji firmy "POLBUS" na dworcu autobusowym we Wrocławiu odbyła się akcja "Ciśnienie na życie".

W ramach akcji kontrolowani przez Inspekcję Transportu Drogowego kierowcy mogli przebadać swój stan zdrowia.

Jednym z głównych zadań kampanii jest przeprowadzenie pomiarów ciśnienia krwi jak największej liczby osób, oprócz tych badań pobierano także krew do analizy oraz wykonywano badanie EKG. W dniu dzisiejszym podanych badaniu było ponad 50 osób.

Akcja "Ciśnienie na Życie", w której czynnie uczestniczy Inspekcja Transportu Drogowego ma uświadomić Polakom, jakie ryzyko niesie ze sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Jak bowiem wynika z badania przeprowadzonego przez PBS w listopadzie 2012 roku "Nadciśnienie tętnicze - czy wiemy o nim wszystko?", wiele osób po pięćdziesiątym roku życia nie zamierza diagnozować stanu swojego zdrowia. Co więcej, wśród badanych dominują złe nawyki żywieniowe oraz brak ruchu. Tymczasem z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że choroby układu sercowo-naczyniowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

W trakcie działań kontrolnych kontrolowano również między innymi stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz przestrzeganie przez nich czasu pracy kierowców.


4trucks.pl / WITD Wrocław

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL