Niewłaściwy przewóz osób

Niewłaściwy przewóz osób

Brzescy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy samochodu dostawczego. Samochodem zarejestrowanym na 3 osoby jechało aż 12.

Kierowca w zamkniętej przestrzeni ładunkowej wiózł 9 pasażerów. Sprawę 25-latka policjanci skierują do sądu. Grozi mu nawet 5 000 złotych grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci z brzeskiej drogówki w Kantorowicach zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego volkswagena. Zgodnie z dokumentami samochodem mogły jechać najwyżej trzy osoby i tyle właśnie jechało w kabinie. Policjant kontrolujący samochód polecił, żeby kierowca pokazał co przewozi. Gdy 25-latek otworzył przestrzeń ładunkową okazało się, że na blaszanej podłodze siedzi aż 9 osób. Szybko okazało się, że wszyscy wracali z pracy. Zamknięta przestrzeń ładunkowa kontrolowanego samochodu w żaden sposób nie była przystosowana do przewozu pasażerów. W przypadku najdrobniejszej kolizji tego samochodu, życiu i zdrowiu ludzi przewożonych w ten sposób groziło poważne niebezpieczeństwo.

Kierującemu samochodem 25-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Teraz sprawa trafi do sądu. 25-letni kierowca musi liczyć się z karą do 5 000 zł grzywny oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.


4trucks.pl / opolska.policja.gov.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL