Ujawniono 2 tony nielegalnego tytoniu

Ujawniono 2 tony nielegalnego tytoniu

W miniony weekend funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Łodzi zabezpieczyli blisko 2 tony liści tytoniowych o szacunkowej wartości około 900 000 złotych.

Działania prowadzono wspólnie z łódzką Policją.

Funkcjonariusze SG ustalili, że w jednym z łódzkich magazynów spedycyjnych znajduje się duża ilość tytoniu niewiadomego pochodzenia. Na miejscu zabezpieczyli blisko 830 kilogramów liści tytoniowych o szacunkowej wartości ponad 360 000 złotych. Towar znajdował się na trzech zafoliowanych paletach.

Ustalono, że tytoń najpierw został nielegalnie sprowadzony do Polski z Bułgarii, a następnie zadeklarowany jako żywność przeznaczona do transportu na teren Wielkiej Brytanii. Dzięki tym informacjom funkcjonariusze dotarli do kolejnej firmy spedycyjnej, znajdującej się w miejscowości Dołuje k. Szczecina. Po przeszukaniu pomieszczeń magazynowych funkcjonariusze ujawniono około 1120 kilogramów liści tytoniu zapakowanych w kartony o szacunkowej wartość prawie pół miliona złotych.

W toku prowadzonych czynności procesowych przesłuchano 5 osób w charakterze świadków. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Właścicielowi przemyconego towaru grozi wysoka grzywna lub nawet 3 lata pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Dalsze czynności w sprawie prowadzone są w ramach śledztwa, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa Łódź - Widzew.


4trucks.pl / Straż Graniczna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL