STILL: Widlak z odzysku?

STILL: Widlak z odzysku?

Z inwestycją w używany wózek widłowy wiążą się podobne obawy jak z zakupem samochodu z drugiej ręki.

Niepewne źródło oznacza brak gwarancji dobrego stanu technicznego oraz ryzyko ukrytych wad i usterek. Jak się okazuje - tak być nie musi.

Rynek wtórny floty magazynowej w ostatnich latach prężnie się rozwinął. Choć w dalszym ciągu częściej kupowane są nowe wózki widłowe, zainteresowanie używanym sprzętem rośnie. Nic w tym dziwnego, bowiem model z drugiej ręki może być nawet o połowę tańszy niż nowy - jednak tylko w przypadku, gdy zakup nie będzie wiązał się z nieprzewidzianymi kosztami w przyszłości. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców woli powierzyć odpowiedzialność za stan techniczny maszyny profesjonalistom i decyduje się na zakup wózka używanego, ale ze sprawdzonego źródła.

Główną zaletą renomowanych dostawców jest gruntownie udokumentowana przeszłość każdej maszyny. Większość oferowanych wózków pochodzi od ich dotychczasowych klientów, którzy użytkowane przez siebie modele wymienili na nową flotę. To także gwarancja użycia oryginalnych części zamiennych we wszystkich przeprowadzanych naprawach oraz możliwość zawarcia umowy serwisowej. W niektórych firmach można nawet osobiście nadzorować naprawy, jakie przechodzi wybrany wózek, zdecydować o nowym kolorze lakieru czy dobrać sprofilowane pod kątem konkretnej branży akcesoria. Zapewnia to wyjątkową w przypadku zakupu modeli używanych przejrzystość transakcji.

Oferta używanych widlaków jest bardzo szeroka i obejmuje pełen zakres sprzętu techniki magazynowej: od prowadzonych ręcznie paleciaków, po wyspecjalizowane wózki wysokiego podnoszenia. Największym powodzeniem cieszą się te stosunkowo nowe, o niewielkim przebiegu i w bardzo dobrym stanie technicznym. Aby ułatwić swoim klientom rozeznanie się w ofercie, wielu dostawców wprowadza klasyfikację dostępnego sprzętu, która dzieli go pod kątem np. lat eksploatacji czy kompleksowości dokonanej konserwacji.

- W firmie STILL Polska obowiązuje czterostopniowy system klasyfikacji używanych wózków widłowych. Niedawno wprowadziliśmy nową kategorię - Platinum, która przyznaje roczną gwarancję lub 1000 motogodzin na pojazd. Wózek, nie starszy niż 18 miesięcy lub z mniejszym przebiegiem niż 1000 motogodzin, jest w doskonałym stanie technicznym i posiada ważne badania UDT. Wszystkie jego elementy, w tym bateria i opony, są sprawdzone, zregenerowane lub zupełnie nowe. Pojazdy w kolejnej kategorii - złotej - nie mają więcej niż 3 lata, posiadają zupełnie nową powłokę lakierniczą, ich stan techniczny jest potwierdzony przez naszych serwisantów, a gwarancja obowiązuje, w zależności od tego co nastąpi szybciej, 6 miesięcy lub 500 motogodzin. Kolejne kategorie: srebrna i brązowa, nie mają ograniczeń wieku, różnią się zakresem gwarancji i skalą dokonanych prac konserwacyjnych, zawsze jednak otrzymujemy w pełni sprawny wózek, który przeszedł badania UDT i nie ma prawa sprawiać nam problemów technicznych - mówi Piotr Piotrowski Dyrektor Działu Wózków Używanych w firmie STILL.

Zakup używanego wózka widłowego od renomowanego dostawcy posiada także inną istotną zaletę: w razie ewentualnej awarii po upływie okresu gwarancji, części zamienne są łatwo dostępne oraz nie będzie problemu z serwisowaniem maszyny. Przy wyborze dostawcy wózków używanych największe znaczenie ma zaufanie oraz pozytywne doświadczenia związane z wcześniejszymi inwestycjami. Warto zwrócić także uwagę na zaplecze techniczne warsztatu oraz wykwalifikowaną kadrę. Personel, który posiada uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego będzie w stanie odpowiednio przygotować wózek do obioru przez Inspektora UDT, a nawet w nim uczestniczyć.


4trucks.pl / STILL

Przeczytaj też:
Miejsce człowieka w Przemyśle

Rozmawiając o koncepcjach takich jak Przemysł 4.0 i Internet of Things, skupiamy się przede wszystkim na innowacyjnych technologiach i systemach automatyzacji. Jak skutecznie zarządzać intralogistyką?

Gęstość składowania jest jednym z parametrów, służących do oceniania wydajności organizacji pracy magazynu. Międzykontynentalna logistyka w branży automotive

Ze względu na funkcjonowanie w ramach rozproszonych zakładów produkcyjnych i montowni, logistyka produkcji w przemyśle samochodowym stawia przed menadżerami wiele wyzwań. Aplikacja OptiTruck do zarządzania flotą

Firma STILL wprowadza na rynek OptiTruck, innowacyjne rozwiązanie do zarządzania flotą. Porozumienie paryskie a branża TSL

Na 22 kwietnia 2016 roku wyznaczono datę podpisania porozumienia, będącego owocem Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbyła się w Paryżu w grudniu 2015 r. Jak wdrożyć sprawny outsourcing usług w firmie transportowej?

Coraz częściej całościowa obsługa procesów transportowych jest zlecana zewnętrznemu podmiotowi. Rok 2015 w logistyce - usługi, ekologia i wzrosty

Ze względu na sytuację w naszym regionie, 2015 r. był pełen zdarzeń mogących rzutować na stan branży TSL – szczególnie spedycji międzynarodowej. STILL stawia nowe centrum dystrybucyjne

W Hamburgu powstaje nowe Centrum Dystrybucyjne STILL o łącznej powierzchni 27 tys. m2. STILL w składzie porcelany

Reinżynieria procesów produkcyjnych i logistycznych może odmienić bieg historii firmy, przeistaczając upadłego giganta w dynamicznie rozwijającego się lidera branży.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL