Bilans akcji Prędkość

Bilans akcji Prędkość

25 osób zginęło, 398 zostało rannych w 314 wypadkach to bilans przedostatniego wakacyjnego weekendu na polskich drogach.

Policjanci zatrzymali aż 1530 nietrzeźwych kierowców.

- Mimo, że to był przedostatni weekend wakacji ruch na drogach był duży. Wiele osób zdecydowało się na powroty z urlopów. Największymi "grzechami kierowców" były brawura i nadmierna prędkość - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Ukarano wielu kierowców którzy wyprzedzali na trzeciego lub w niedozwolonych miejscach. Zatrzymano także ponad 1,5 tys. pijanych kierowców.

Wzmożone kontrole czekają kierowców także w najbliższy weekend. - Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Jedźmy tak, żeby bezpiecznie dojechać do celu - dodał rzecznik.

Przez cały ubiegły tydzień polscy policjanci prowadzili akcję "Prędkość", organizowaną w krajach europejskich zrzeszonych w ramach TISPOL (Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego). Dodatkowo funkcjonariusze kontrolowali również trzeźwość kierowców,organizowano np. rogatki trzeźwości.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za jazdę po spożyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny.
Jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.


4trucks.pl / interia.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL