6 zł za paliwo po wakacjach ?

6 zł za paliwo po wakacjach ?

Warunki rynkowe, czyli kurs dolara i notowania ropy naftowej, powinny utrzymywać ceny paliw na stabilnym poziomie.

- Nie przewiduję żadnych reakcji w związku z końcem wakacji - mówi prezes Lotosu Paweł Olechnowicz. Spodziewa się za to wahań na rynku, jeśli chodzi o wolumen sprzedaży. To efekt spowolnienia gospodarczego, które wpłynie na obniżenie popytu na paliwa, głównie na olej napędowy.

- Ceny paliw będą stosowne do tego, jak zachowuje się rynek. Teraz trochę poszły w górę, ale kwestia jest taka, jak będzie się zachowywał dolar. Wygląda na to, że będzie na poziomie nie większym niż 3,30 zł. Ropa naftowa będzie na poziomie ok. 110 dolarów za baryłkę. Więc moim zdaniem ceny nie przekroczą 6 złotych - prognozuje Paweł Olechnowicz.

W II kwartale roku Lotos zwiększył swój udział w rynku do ponad 34 proc. Zdaniem prezesa spółki, w kolejnych miesiącach powinien utrzymywać się na zbliżonym poziomie.

więcej: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny/news/ile-po-wakacjach-zaplacimy-za-paliwo-peknie-6-zl,1834533,339


4trucks.pl / interia.pl

Przeczytaj też:
System eCall obowiązkowy od 2015

Od października 2015 roku we wszystkich nowych samochodach osobowych i lekkich dostawczych będzie obowiązkowo montowany system eCall automatycznie powiadamiający służby ratunkowe o wypadku. Samochody ciężarowe nie wjadą do Rosji?

Federalna Służba Celna Rosji (FTS) wypowiedziała Stowarzyszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ASMAP), operatorowi systemu TIR w Federacji Rosyjskiej, umowę o współpracy, co - zdaniem ekspertów - uniemożliwi stosowanie Konwencji TIR w Rosji. Tysiące mandatów z fotoradarów do kosza?

Sprawą mandatów wystawionych na podstawie zdjęć zajmie się wkrótce Sąd Najwyższy. Ciemno na nowej obwodnicy

Nie działają latarnie na obwodnicy między wrocławskim osiedlem Wojnów a wsią Łany. Nowe fotoradary niezgodne z prawem?

Wygląda na to, że skandal z nielegalnymi lampami błyskowymi w radiowozach Inspekcji Transportu Drogowego był tylko wierzchołkiem góry lodowej. Drogowa piramida zszokowała niemiecką policję

Nasi rodacy rzadko trafiają na czołówki zagranicznych serwisów motoryzacyjnych, ale przypadek kierowcy ciężarówki z Polski odnotowała większość liczących się portali oraz niemiecka prasa. Droższe tankowanie?

Benzyna bezołowiowa 95 może w przyszłym tygodniu kosztować na stacjach 5,39-5,50 zł/l, za tankowanie oleju napędowego kierowcy będą płacić 5,46-5,58 zł/l, a autogazu ok. 2,64-2,72 zł/l - prognozuje e-petrol.pl. Paliwowy biznes

Kolejki ciężarówek czekających na wjazd z Polski na Białoruś i z Białorusi na Litwę tworzą się z powodu uprawiania przez kierowców "biznesu paliwowego". Za 7 lat 2 tys. km autostrad i 2,8 tys. dróg ekspresowych

W 2020 r. w Polsce będzie 2 tys. kilometrów autostrad, 2,8 tys. km dróg ekspresowych, a na 350 km linii kolejowych pociągi będą mogły jeździć szybciej niż 160 km/godz. - zakłada Strategia Rozwoju Transportu, przyjęta we wtorek przez rząd.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL