Program "Sprawdź promile" ma nowych partnerów

Program "Sprawdź promile" ma nowych partnerów

Program Kompanii Piwowarskiej propagujący trzeźwość na drodze zyskał nowych partnerów: ośrodki ruchu drogowego i korporacje taksówkowe w dużych polskich miastach.

W ramach akcji WORD-y otrzymały materiały informacyjne i edukacyjne dla kierowców, zaś kierowcy taksówek - 100 tysięcy cukierków miętowych do częstowania pasażerów.

Celem programu "Sprawdź promile", realizowanego przez Kompanię Piwowarską od 2009 roku, jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez podniesienie świadomości kierowców na temat oddziaływania alkoholu na organizm oraz umożliwienie przeprowadzenia kontroli trzeźwości przy pomocy bezpłatnej aplikacji mobilnej "Sprawdź promile".

Poczuj miętę do bezpiecznej jazdy
W tym roku program wsparły korporacje taksówkowe z 10 miast: MPT Radio Taxi w Łodzi, Krakowie i Olsztynie, ZTP Radio Taxi w Szczecinie, City Taxi w Katowicach i Gorzowie Wielkopolskim, Euro Taxi w Poznaniu, Hallo Taxi w Tychach, Carex Taxi w Częstochowie oraz Radio Taxi Czwórki w Lublinie. Taksówkarze będą częstować pełnoletnich pasażerów "odpowiedzialnymi" miętówkami z hasłem "Świeży oddech może mylić. Sprawdź promile" oraz QR kodem na opakowaniu, promując w ten sposób bezpieczeństwo na drogach. W sumie do taksówek trafi aż 700 kilogramów cukierków! Taksówkarze otrzymali ponadto nalepki do samochodu z QR kodem oraz breloczki do kluczy z logiem programu oraz akcji "Prowadzę. Jestem trzeźwy" organizowanej przez Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej i Business Consulting, z którymi Kompania Piwowarska nawiązała współpracę w zakresie propagowania bezpiecznej jazdy.

- Jestem przekonana, że akcja będzie miała pozytywny wydźwięk i rozniesie się szerokim echem. Przecież w taksówkach przede wszystkim się plotkuje - zapewnia Anna Jonarska, kierownik biura w korporacji Hallo Taxi w Tychach.

QR kod z opakowania miętówki i z nalepki pozwoli pasażerom taksówek pobrać aplikację i w przyszłości mieć zawsze pod ręką alkomat, który wyliczy ilość promili w organizmie za pomocą tzw. wzoru Widmarka - algorytmu krzywej alkoholowej, udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

- Kierowcom często wydaje się, że po wypiciu jednego piwa mogą siadać za kierownicę. Nic bardziej mylnego. Konsekwencje takiej decyzji mogą być bardzo przykre, dlatego zawsze warto sprawdzić ilość promili - mówi Katarzyna Radecka, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej. - Taksówki to dla nas ważny kanał dotarcia z programem do osób, które wracają z imprez i spotkań zakrapianych alkoholem. W ramach akcji kierowcy rozdadzą 100 tysięcy cukierków, co w praktyce oznacza, że o "Sprawdź promile" dowie się kolejne 100 tysięcy osób.

Edukacji nigdy dość
Grono partnerów programu „Sprawdź promile” poszerzyło się także o ośrodki ruchu drogowego w największych miastach Polski. W ubiegłym roku partnerem akcji został WORD w Rzeszowie, zaś w czerwcu br. dołączyły do niego Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Lublinie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie oraz Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku. W salach szkoleniowych wymienionych placówek pojawiły się plakaty i standy promujące korzystanie z wirtualnego alkomatu. Każdy kierowca, który odwiedza ośrodek, będzie mógł dowiedzieć się, w jaki sposób pobrać bezpłatną aplikację na telefon za pomocą QR kodu zamieszczonego na materiałach promocyjnych. Ponadto Kompania Piwowarska udostępniła ośrodkom film pokazujący, jak alkohol działa na organizm. Nagranie może być wykorzystywane jako materiał dydaktyczny podczas szkoleń dla kierowców.

Promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach jest jednym z naszych priorytetów, dlatego wspieramy program "Sprawdź promile" jako jego partner. Egzaminując przyszłych kierowców w naszym ośrodku, podkreślamy, jak ważne jest to, by nie wsiadać za kółko po spożyciu alkoholu. Przecież prowadząc samochód jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie i pasażerów, ale także wszystkich uczestników ruchu drogowego - powiedział Marek Poręba, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Bezpłatna aplikacja na telefon "Sprawdź promile" działa jak podręczny alkomat. Po wpisaniu danych (wiek, płeć, waga, ilość spożytego alkoholu, czas zakończenia picia) wskazuje stężenie alkoholu we krwi i określa orientacyjny czas, po jakim można usiąść za kierownicą. Aplikacja pozwala także sprawdzić dopuszczalny poziom promili w krajach europejskich oraz szybko i bezpiecznie zamówić taksówkę. "Sprawdź promile" można pobrać na telefon z Google Play lub skanując QR kod zamieszczony na materiałach promocyjnych programu. Aplikacja jest dostępna na telefony komórkowe obsługujące aplikacje java, telefony z systemem Android oraz na Facebooku pod adresem http://apps.facebook.com/sprawdzpromile, a wkrótce także na iPhone’y. Do tej pory skorzystało z niej już ponad 50 000 kierowców.

Więcej na temat akcji na stronie www.abcalkoholu.pl 


4trucks.pl / Kompania Piwowarska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL