KAMAZy na oponach CMK

KAMAZy na oponach CMK

Opony CMK udoskonaliły charakterystykę budowlanych KAMAZów.

Wysokiej jakości opony produkcji "Niżniekamskshina", z jednolitą stalową osnową montowane na popularnych u konsumentów wywrotkach KAMAZ- 65115 i KAMAZ- 6520, pozwoliły udoskonalić charakterystyki tych samochodów.

Niedawny restailing samochodów KAMAZ założył nie tylko zmianę zewnętrznego wyglądu i wyposażenie w komponenty czołowych światowych producentów (np. nowe silniki firmy Cummins, skrzynie biegów ZF produkcji wspólnego przedsiębiorstwa "CF KAMA"). Modernizacja typoszeregu pojazdów zakładała także zamianę opon, ponieważ obciążenia na samochody w związku z powiększeniem ich tonażu zwiększyły się, a wymogi norm ekologicznych z każdym rokiem stają się ostrzejsze. Wszystko to nie pozwala używać opony z kombinowaną osnową, które dzisiaj już nie odpowiadają nowoczesnym wymogom eksploatacji. Oprócz tego, stary typ gumy używanej do produkcji opon nie był obliczony pod rekonstrukcję. Dlatego też powstała konieczność w zastosowaniu nowocześniejszych opon.

W wyniku zastosowania opon CMK, charakterystyki "topowych" wywrotek KAMAZ zostały znacznie poprawione. Konstrukcja opon pozwoliła zwiększyć nośność ciężarówki o 8%, istotnie zmniejszywszy przy tym zużycie paliwa, nawet o 15%. Opony z jednolitą stalową osnową mają mniejszą masę o prawie 11 kg od swoich poprzednich odpowiedników co w znacznym stopniu redukuje zużycie paliwa. W porównaniu ze zwykłymi oponami budowlanymi dane modele mają i większą trwałość i wyższy indeks prędkości (140 km/h).

Istotne jest również to, że nowe opony CMK przystosowane są do powtórnego nacięcia i nalewania protektora - co wydłuża ich termin eksploatacji do 700 tysięcy kilometrów przebiegu. Dzięki takim oponom, samochód można eksploatować w długim okresie czasu i praktycznie bez przestojów. Jest to bardzo ważne szczególnie w pojazdach pracujących przez całą dobę.


4trucks.pl / Kamaz Euro Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL