Mobilna przychodnia dla kierowców ciężarówek

Mobilna przychodnia dla kierowców ciężarówek

Kierowcy ciężarówek spędzają długie godziny na drodze nie mając czasu na wizyty u lekarza.

Taki pomysł zrodził się niestety nie w Europie. Daleko stąd w Republice Południowej Afryki ktoś wpadł na ciekawy pomysł.

Na jednym z parkingów przy drodze N3 funkcjonuje mobilna przychodnia, w której kierowcy, w ciągu 15 minut, mogą zrobić podstawowe badania. Przychodnia sprawdzi poziom cholesterolu, zmierzy ciśnienie krwi i przebada wzrok.

Program profilaktyki zdrowia jest koordynowany przez zarządcę drogi i ma na celu wzbogacić usługi przydrożnych parkingów. Dla kierowców badania zdrowotne w czasie przerw w podróży są ważne, ponieważ nigdy nie mają czasu na wizytę u lekarza w swoim miejscu zamieszkania.

Zdrowy kierowca - mniejsze ryzyko wypadków

Zły stan zdrowia kierowców wpływa na liczbę wypadków. Od stycznia do października na N3 zdarzyło się 501 poważnych wypadków samochodowych. Część z nich zapewne była spowodowana złym stanem zdrowia kierujących. Jeden z kierowców mówi, że jest za kółkiem od 7 października do teraz. To są dwa miesiące w drodze. W tym czasie dobrze sprawdzić stan zdrowia: - Jeżdżę każdego dnia i odpoczywam tylko w sobotę, a presja, by szybko dostarczyć towar, jest tak duża, a to źle wpływa na nasze zdrowie.

Jedna z pielęgniarek powiedziała, że ​​kierowcy czasami niechętnie sprawdzają stan swojego zdrowia, ponieważ pracują pod presją czasu i ciągle się spieszą. Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych kierowców ciężarówek jest otyłość, która doprowadziła do takich chorób jak wysoki cholesterol i nadciśnienie.

Kierowcy ciężarówek nie jedzą dobrze i nigdy nie mają czasu na ćwiczenia, więc przybierają na wadze. Dlatego muszą regularnie sprawdzać poziom cholesterolu

- Kierowcy ciężarówek mają problemy zdrowotne i zwykle dowiadują się o nich, kiedy jest już za późno, kiedy źle się czują lub spowodują wypadek - mówią lekarze z mobilnej przychodni.

Kierowcy są zadowoleni z mobilnej służby zdrowia. Kto widzi potrzebę zadbania o swoje zdrowia chętnie skorzysta z możliwości sprawdzenia organizmu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL