Mobilna przychodnia dla kierowców ciężarówek

Mobilna przychodnia dla kierowców ciężarówek

Kierowcy ciężarówek spędzają długie godziny na drodze nie mając czasu na wizyty u lekarza.

Taki pomysł zrodził się niestety nie w Europie. Daleko stąd w Republice Południowej Afryki ktoś wpadł na ciekawy pomysł.

Na jednym z parkingów przy drodze N3 funkcjonuje mobilna przychodnia, w której kierowcy, w ciągu 15 minut, mogą zrobić podstawowe badania. Przychodnia sprawdzi poziom cholesterolu, zmierzy ciśnienie krwi i przebada wzrok.

Program profilaktyki zdrowia jest koordynowany przez zarządcę drogi i ma na celu wzbogacić usługi przydrożnych parkingów. Dla kierowców badania zdrowotne w czasie przerw w podróży są ważne, ponieważ nigdy nie mają czasu na wizytę u lekarza w swoim miejscu zamieszkania.

Zdrowy kierowca - mniejsze ryzyko wypadków

Zły stan zdrowia kierowców wpływa na liczbę wypadków. Od stycznia do października na N3 zdarzyło się 501 poważnych wypadków samochodowych. Część z nich zapewne była spowodowana złym stanem zdrowia kierujących. Jeden z kierowców mówi, że jest za kółkiem od 7 października do teraz. To są dwa miesiące w drodze. W tym czasie dobrze sprawdzić stan zdrowia: - Jeżdżę każdego dnia i odpoczywam tylko w sobotę, a presja, by szybko dostarczyć towar, jest tak duża, a to źle wpływa na nasze zdrowie.

Jedna z pielęgniarek powiedziała, że ​​kierowcy czasami niechętnie sprawdzają stan swojego zdrowia, ponieważ pracują pod presją czasu i ciągle się spieszą. Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych kierowców ciężarówek jest otyłość, która doprowadziła do takich chorób jak wysoki cholesterol i nadciśnienie.

Kierowcy ciężarówek nie jedzą dobrze i nigdy nie mają czasu na ćwiczenia, więc przybierają na wadze. Dlatego muszą regularnie sprawdzać poziom cholesterolu

- Kierowcy ciężarówek mają problemy zdrowotne i zwykle dowiadują się o nich, kiedy jest już za późno, kiedy źle się czują lub spowodują wypadek - mówią lekarze z mobilnej przychodni.

Kierowcy są zadowoleni z mobilnej służby zdrowia. Kto widzi potrzebę zadbania o swoje zdrowia chętnie skorzysta z możliwości sprawdzenia organizmu.

Przeczytaj też:
W 2019 drogowcy obiecują oddać 490 km nowych dróg. Oto pełna lista

Drogowcy mają ambitne plany, ale wszystko zależy od warunków pogodowych.

 

Autostrada A2 z trzema pasami ruchu

Na autostradzie A2 będą trzy pasy ruchu i zlikwidowane nieczynne bramki pod Warszawą

Bilety dla kierowców przekraczających granicę Polski w Korczowej

Wprowadzenie biletów ma na celu wyeliminowanie kolejki ciężarówek wzdłuż drogi czekających na odprawę.

Kierowcy ciężarówek kontra użytkownicy BMW serii 1

Najbezpieczniejszymi kierowcami są zawodowi kierowcy, do najgorszych należą użytkownicy BMW serii 1.

Wielka kompromitacja unijnych urzędników - nierealny zapis ustawy o transporcie utrudni życie wszystkim

Niemieckie organizacje transportowe mocno zmartwione propozycją nowych unijnych regulacji w transporcie

Akcja policji przeciw morderstwom kierowców ciężarówek

Niezwykłym pomysłem wykazali się policjanci w Indiach, gdzie mordowano kierowców i okradano ich ciężarówki.

Brak kierowców zagrozi gospodarce

Powszechnie obowiązująca teza głosi, że poprzez wprowadzenie autonomicznych ciężarówek ograniczy się zatrudnienie kierowców, a to z kolei obniży koszty transportu.

Nowy odcinek S7 oddany do użytku kierowców

GDDKiA oddała do ruchu kolejne dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na granicy województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Pierwszy śnieg i utrudnienia na drogach Francji

Duże opady śniegu w departamencie Górnej Loary i części drogi krajowej nr 88, w środkowej Francji, sparaliżowały ruch samochodów.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL