Dwa najtrudniejsze rajdy świata pokonane

Dwa najtrudniejsze rajdy świata pokonane

KAMAZ-Master przejechał Rajd Dakar oraz Africa Eco Race na oponach Continental

Ciężarówki KAMAZ-Master pokonały na oponach HCS 14.00 R 20 Continental dwa najtrudniejsze rajdy świata – Rajd Dakar oraz Africa Eco Race 2017. Przemierzając pustynne piaski, górskie szlaki i kamieniste bezdroża opony wykazały się dobrymi parametrami i maksymalną wytrzymałością.

Continental wyposażył zespoły KAMAZ-Master w wytrzymałe opony HCS 14.00 R 20, które pomogły pokonać wymagające trasy rajdów. Oba wyścigi były początkiem współpracy produktowej pomiędzy Continental i rosyjskim zespołem KAMAZ-Master, która w przyszłości będzie dalej kontynuowana.

- Podczas rajdu nie mieliśmy żadnych problemów z oponami i nie musieliśmy tracić czasu na zmianę ogumienia w odróżnieniu od naszych rywali. Dzięki temu już po pierwszym tygodniu wysunęliśmy się na prowadzenie, a w drugiej części Dakaru nasze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pojazdów ciężarowych zostało przesądzonepowiedział Eduard Nikołajew lider zespołu.

Eduard Nikołajew i jego załoga ukończyli ostatni etap rajdu Dakar Rally 2017 z przewagą 19 minut, natomiast inny zespół KAMAZ-Master prowadzony przez Dmitrija Sotnikowa zajął drugie miejsce.

W rajdzie Africa Eco Race 2017 w kategorii samochodów ciężarowych zwyciężyła załoga Andrieja Karginowa, a zespół dowodzony przez Sergieja Kuprianowa dotarł na metę na czwartej pozycji.

- To dla nas powód do domu, że opony Continental sprostały najbardziej ekstremalnym warunkom i przyczyniły się do zwycięstwa załóg KAMAZ-Master. To był bardzo trudny test wytrzymałościowy dla opon ciężarowych, dlatego wiedza oraz obszerne dane jakie zdobyliśmy podczas rajdów pomogą nam w ich dalszym rozwojustwierdził Jaron Wiedmaier, dyrektor generalny Continental Tires Russia.

Przeczytaj też:
Asystent skrętu: Continental oferuje również zestawy modernizacyjne dla starszych ciężarówek

Continental wprowadza na rynek system wspomagania skrętu, który można szybko i łatwo zainstalować w pojazdach użytkowych, nie tylko najnowszej generacji.

 

Nowa kategoria w Rajdzie Dakar. Będzie wyścig zabytkowych ciężarówek

Organizatorzy Rajdu Dakar (Amaury Sport Organization) ogłosili szczegóły przyszłorocznego wyścigu 2021.

 

Nowy Kamaz droższy od MAN-a i DAF-a?

Debiut handlowy nowej generacji ciężarówek Kamaz 54901 mamy już za sobą. Mozna więc oficjalnie zacząć się doszukiwać spójności rosyjskiej ciężarówki z niemiecką myślą tecghniczną, którą (w tym przypadku) reprezentuje Mercedes-Benz Actros.

 

Nowy KAMAZ z kabina Mercedesa Actrosa będzie kosztował więcej niż oczekiwano

Ciągnik siodłowy KAMAZ-54901 nowej generacji K5 nadal jeszcze nie jest w sprzedaży.

 

Nowy Kamaz bardziej dla kierowcy

Obraz rosyjskiej ciężarówki, jakie widywaliśmy na naszych drogach znacznie się zmienia. Stało się to za sprawą modelu KAMAZ-54907.

 

Dawna Miss Polski pojedzie ciężarówką w Africa Eco Race 2020

Marcelina Zawadzka, Miss Polska 2011, uzyskała prawo jazdy na ciężarówki. Najbliższy plan to udział w Africa Eco Race 2020.

 

Płatne staże w najlepszych serwisach Volvo Trucks i Renault Trucks

Konkurs Bezpieczeństwo na drodze - rusza druga edycja

 

KAMAZ wycofany z Rajdu Dakar (video)

Załoga ciężarówki została usunięta przez organizatorów.

39 000 Ciężarówek KAMAZ w 2019 roku

Rosyjski producent ciężarówek chce osiągnąć 45 procent udziału w rynku.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL