Monitorowanie floty

Monitorowanie floty

Największe na Węgrzech wdrożenie rozwiązań telematycznych w sektorze prywatnym

Węgierski oddział Waberer’s, Waberer's- Szemerey, wybrał rozwiązania telematyczne firmy WebEye

Węgierski oddział firmy Waberer's, Waberer's- Szemerey Logistics Ltd., wybrał rozwiązania telematyczne WebEye do monitorowania i analizowania floty pojazdów. Wartość projektu realizowanego u wiodącej na Węgrzech firmy logistycznej, wynosi ponad 1 280 000 EUR. Jest to tym samym największa na Węgrzech umowa w sektorze prywatnym w obszarze transportu drogowego dotycząca wdrożenia rozwiązań informatycznych. Po wykonaniu wszystkich instalacji około 70 proc. węgierskiego transportu FMCG będzie odbywać się przy wykorzystaniu pojazdów wspieranych rozwiązaniami WebEye.

Zgodnie ze złożoną umową, zawartą na okres 5 lat, instalacja urządzeń telematycznych rozpocznie się już w tym roku. Pełne wyposażenie floty węgierskiego oddziału firmy zostanie zakończone w pierwszej połowie przyszłego roku.

- Osiągnęliśmy nowy poziom w rozwoju naszej współpracy. Naszym celem było ujednolicenie floty na Węgrzech, w celu otrzymywania wszystkich niezbędnych informacji o pojazdach z poziomu jednej platformy. WebEye już od wielu lat wspiera nasz system informacyjny za pomocą swojego rozwiązania oraz poprzez wsparcie ze strony ekspertów firmy. To daje nam pewność, że wybraliśmy najlepszego partnera do realizacji największego w historii naszej firmy projektu telematycznegopowiedział Zsolt Barna, dyrektor zarządzający Waberer’s-Szemerey Logistics Ltd.

- Fakt, że najbardziej znaczący gracz na węgierskim rynku logistycznym a zarazem jedno z najbardziej znanych przedsiębiorstw transportowych w Europie Środkowej, wybrało nasze rozwiązanie w celu modernizacji swojej floty, jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Rozwiązania WebEye umożliwią firmie Waberer’s uzyskanie większej przejrzystości procesu logistycznego oraz zapewnią, że będzie on bardziej efektywny pod względem kosztów. Dzięki naszej usłudze umożliwiającej analizę stylu jazdy właściciele flot mogą ograniczyć koszty serwisu nawet o 15-20 proc. oraz obniżyć wydatki na paliwo, wynikające z nieefektywnego stylu jazdy, o 5-8 proc. To z kolei, we flocie tego typu, może przełożyć się na oszczędności rzędu milionów forintów węgierskichpowiedział Pál Németh, dyrektor zarządzający WebEye International.

Opisywany projekt telematyczny obejmuje instalację jednostek o różnych konfiguracjach zarówno w standardowych naczepach i ciężarówkach, jak również takich, które posiadają plandekę czy zapewniają kontrolę temperatury. Poza wdrożeniem usług umożliwiających śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym, w pojazdach zainstalowane zostaną rozwiązania takie jak monitoring godzin jazdy w czasie rzeczywistym, analiza stylu jazdy, monitoring temperatury przestrzeni ładunkowej oraz drzwi przestrzeni ładunkowej.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL