Klimatyzatory Thermo King z pompą ciepła na wyposażeniu autobusów elektrycznych VDL Bus & Coach w Niemczech i Holandii

Klimatyzatory Thermo King z pompą ciepła na wyposażeniu autobusów elektrycznych VDL Bus & Coach w Niemczech i Holandii

Jako jeden z największych projektantów i producentów autobusów i autokarów, firma VDL poszukiwała najefektywniejszego sposobu na zapewnienie ogrzewania i chłodzenia powietrza w autobusach elektrycznych, aby zapewnić komfort pasażerom, a jednocześnie uzyskać jak najniższe zużycie energii.

Firma VDL Bus & Coach, jeden z największych producentów autobusów w Europie, wybrała systemy klimatyzacji z pompą ciepła Athenia™ MkII produkcji Thermo King, producenta rozwiązań do kontroli temperatury w transporcie przeznaczonych do różnych zastosowań mobilnych oraz marki Ingersoll Rand, do stosowania w swoich autobusach elektrycznych użytkowanych obecnie w Niemczech i Holandii.

- W miarę rosnącego zapotrzebowania na bardziej ekologiczne rozwiązania w transporcie pasażerskim jedną z najbardziej obiecujących technologii stanowią pompy ciepła, które pomagają ograniczać emisję gazów cieplarnianych, a jednocześnie utrzymać pełen komfort dla pasażerów – mówi Peter Robertson, lider ds. portfolio dla transportu morskiego, lotniczego i autobusów w Thermo King. Ten projekt realizowany we współpracy z VDL potwierdza, że nasze innowacyjne podejście i doświadczenie pomagają nam dostarczać klientom spersonalizowane rozwiązania, spełniające potrzeby ich działalności, zgodnie z trendami panującymi w branży oraz wymogami prawnymi.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL