Show Car Truck w trasie po Polsce

Show Car Truck w trasie po Polsce

Show Car Truck ruszył w trasę.

Pierwszy tydzień szkoleń ukierunkowanych na rynek ciężarowy zorganizowano na terenie wrocławskiej filii Inter Cars, na początku kwietnia.

W pierwszym tygodniu kwietnia we Wrocławiu odbył się pierwszy Truck Week w ramach Show Car. Przez kilka dni klienci Inter Cars brali udział w szkoleniach produktowych dotyczących rynku ciężarowego i projektów realizowanych w Inter Cars. Szkolenia zostały zorganizowane w Show Car - naczepie specjalnie przygotowanej na potrzeby klientów z rynku ciężarowego. Pojazd gościł na terenie filii przy ul. Granicznej 8.

Szkolenia trwały od wtorku (5.04) do piątku (8.04) od godzin porannych do późno popołudniowych. Część wykładów przygotowali partnerzy szkoleń. Trener marki MANN Hummel mówił na temat odpowiedniej filtracji w pojazdach silnikowych, przedstawiciel Laubera opowiadał o układach zasilania paliwem, a Diesel Technic o układach hydraulicznych podnoszenia kabiny. Tematem szkolenia prowadzonego przez firmę Febi były normy emisji spalin. Ciekawą prelekcję przygotowała też firma Mahle. Trenerzy Inter Cars opowiadali też o turbodoładowaniu silników spalinowych.

Podczas sesji szkoleniowych nie brakowało tematów dotyczących projektów realizowanych przez Inter Cars. Jednym z nich były najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne, które ułatwiają warsztatom zamawianie części zamiennych i zarządzanie warsztatem. Chodzi o program eSOWA oraz IC Katalalog Online. eSOWA jest samodzielnym programem, który porządkuje i unowocześnia codzienne czynności związane z funkcjonowaniem serwisu i obsługą klientów. Dzięki integracji z aplikacją IC Katalog Online, usprawnieniu uległo także zamawianie części zamiennych.

Grażyna Socha z Inter Cars zachęcała uczestników do zarządzania warsztatem w taki sposób, aby był on przyjazny środowisku oraz do przystąpienia do projektu BIO SERVICE. Jego założeniem jest przekonanie i zachęcenie warsztatów do świadomego i zgodnego ze standardami zarządzania odpadami.

Prócz wykładów dla klientów, nowością były szkolenia dla kadry sprzedażowej Inter Cars.

W najbliższym czasie ciężarowy Show Car odwiedzi Szczecin, Racibórz, Częstochowę, Warszawę oraz Bydgoszcz.

4trucks.pl / Inter Cars

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje