Naczepa do przewozu złomu od Feber

Naczepa do przewozu złomu od Feber

Zainteresowanie naczepami do przewozu złomu stale rośnie.

Producenci naczep-wywrotek prześcigają się w projektowaniu pojazdów, które łączą w sobie niską wagę i dużą wytrzymałość. Im lżejszy pojazd, tym więcej ładunku może transportować - co daje duże oszczędności biorąc pod uwagę cały cykl życia produktu.

Producent pojazdów Feber Sp. z o.o. aby być jak najbardziej konkurencyjnym na rynku za jeden z celów postawił sobie opracowanie naczepy, która obniży zużycie paliwa a jednocześnie zwiększy jej ładowność. W efekcie współpracy konstruktorów firmy Feber z firmą SSAB - producenta stali konstrukcyjnych o wysokiej wytrzymałości, Feber oferuje  naczepę do przewozu złomu.

Tzw. „złomiarka” posiada ściany boczne o grubości 3 mm (górna część) /4 mm (dolna część) spawane laserowo, zintegrowane z górnym obrzeżem. Wszystkie części skrzyni, łącznie z podłogą są wykonane z Hardoxu 450. Rama pojazdu wykonana jest ze stali Strenx 700.

- Zmiana projektu naczepy na spawaną laserowo z zintegrowanym obrzeżem górnym zwiększyła wytrzymałość i sztywność skrzyni. Tym samym zaoszczędzono na wadze ok. 250-300 kg w zależności od wielkości skrzyni, co zwiększyło ładowność pojazdu. W związku z mniejszą ilością elementów do składania skrzyni pojazdu, zmniejszono ilość spoiny o ok. 22mbinformuje główny konstruktor firmy Feber, Marek Majchrowski.

Atutem produktu jest bezawaryjność, jakość wykonania i pełne dostosowanie pod oczekiwania zamawiających. Lekka i zwarta konstrukcja wykonana z najlepszych komponentów dostępnych na rynku plasuje ten produkt jako jeden z najlżejszych w swojej klasie. Wyważony kompromis między wagą a kubaturą, oraz nieugięte restrykcje co do wytrzymałości konstrukcji, dopełniają całości cechę niezawodności.

4trucks.pl / Feber

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL