środa, 14 marca 2012

Nowa myjnia w Sosnowcu

4trucks-wosp

Końcem 2011 roku zajezdnia autobusowa Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu wzbogaciła się o nowoczesną myjnię przejazdową.

Urządzenie w ramach przetargu dostarczyła firma WSOP z Gliwic. Bez wątpienia było to największe przedsięwzięcie w segmencie myjni w minionym roku w Polsce.


Myjnia WashTec MaxiWash Express jest w stanie umyć najdłuższy, przegubowy autobus w niecałe 2 minuty (mycie pełne), zatem przez godzinę pracy może obsłużyć nawet 30 pojazdów (wjeżdżających jeden po drugim). Maszyna składa się z czterech głównych modułów: łuk wstępnego mycia chemicznego, wysokociśnieniowy system mycia podwozia, wysokociśnieniowy łuk do mycia dachu i boków oraz portal do mycia przy użyciu szczotek. Łuk do mycia dachu i boków ma wydajność 420 l wody na minutę, pracuje pod ciśnieniem 20 barów. Z kolei portal składa się z czterech ruchomych szczotek, myjących boki, przód i tył autobusu podczas jednego przejazdu.
Myjnia wyposażona jest w ekologiczny system odzysku wody, który pozwala zaoszczędzić 90% wody przeznaczonej do mycia. Tylko ostatni proces nanoszenia wosku odbywa się przy użyciu świeżej wody z sieci wodociągowej. Wszystkie pozostałe procesy wykorzystują wodę w obiegu zamkniętym. Cały przebieg mycia autobusu pochłania około 1000 l wody, przy czym zużycie świeżej wody wynosi zaledwie 80-90 l, czyli tyle co na umycie kompaktowego auta w myjni samoobsługowej.
To pierwsza myjnia do potokowego mycia pojazdów zainstalowana w Polsce i szósta tego typu w Europie. Firma WSOP dostarczyła maszynę do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu w ramach przetargu. Specyfikacja zamówienia obejmowała kompleksową realizację inwestycji wraz z budową hali na potrzeby myjni oraz wszystkimi niezbędnymi instalacjami. Zamawiający zażyczył sobie realizację inwestycji przygotowanej "pod klucz."

WSOP jest wiodącą w Polsce firmą wyposażającą kompleksowo obiekty zaplecza motoryzacji. W zrealizowanych przez WSOP inwestycjach stacji kontroli pojazdów, serwisów autoryzowanych i warsztatów pracuje 1500 linii diagnostycznych, 3300 podnośników całopojazdowych i wiele tysięcy innych urządzeń do diagnozy i naprawy samochodów. Opiekę nad nimi sprawuje zespół 50 serwisantów operujący na terenie całego kraju. WSOP jest właścicielem dwóch marek produktowych: CERTUS (linie diagnostyczne Race Line EVO2) oraz Efficar (produkty dla warsztatów). Firma oferuje także pełną paletę myjni portalowych, samoobsługowych i tunelowych. Partnerom zapewnia doradztwo doświadczonego zespołu konsultantów oraz projekty renomowanego technologa.

PKM Sp. z o.o. w Sosnowcu jest własnością czterech gmin: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin i Czeladź. Spółka posiada ponad 260 autobusów, z czego ponad połowa to tabor niskopodłogowy.

4trucks.pl / WSOP
UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.